0

BUNDESLIGA: Volfzburg i Hofenhajm priredili spektakl u prvom poluvremenu, pa se ‘izduvali’ u drugom

Objavljeno: 23.09.19 u 22:50

Peto kolo nemačke Bundeslige završeno je remijem Volfzburga i Hofenhajma – 1:1 (1:1).

Na Volfzburg areni počelo je veoma dobro po goste, koji su već u petom minutu prelepim šutem i pogotkom od stative Sebastijana Rudija poveli vrlo rano.

Od tog momenta gosti su se uglavnom branili i pretili iz kontri, dok su ‘vukovi’ napali i stvarali dobre šanse. Najpre je u 35. minutu Vilijam propustio lepu priliku, ali je minut kasnije na 1:1 izjednačio Admir Mehmedi sjajnim golom sa leve strane unutar kaznenog prostora.

Potom je dva minuta kasnije Josip Brekalo postigao gol, ali ga je u trenutku slavlja prekinuo sudija koji je dosudio da je hrvatski fudbaler igrao rukom i zbog toga je ostalo 1:1.

Atomski fudbal preneo se na drugu stranu terena i doskorašnji igrač Kopenhagena Robert Skov pogodio je prečku prelepim udarcem, a lopta se odbila tačno na liniju gola Volfzburga. Baš nije imao sreće…

I pošto nije bilo golova tada, kao da su se igrači ‘izduvali’ u nastavku, te nisu priredili preterano lep fudbal. Dve dobre prilike u završnici imali su gosti, ali su Baumgartner u 81. minutu i Skov u nadoknadi bili za malo neprecizni.