1

LŠ: Dinamo Zagreb ispisao istoriju! ‘Metropolitano’ video goleadu, Real se obrukao u Parizu (VIDEO)

Objavljeno: 18.09.19 u 23:50

Sa dva derbija drugog dana nove sezone Lige šampiona kompletirano je prvo kolo elitnog takmičenja.

Jedan od derbija odigran je na pariskom ‘Parku prinčeva’, gde je PSŽ dočekao Real i potpuno ga nadigrao, a junak je bio bivši igrač Madriđana Anhel di Marija.

Argentinac je postigao dva gola, prvi već u 14. minutu, a drugi u 33. kada je Kurtou savladao sjajnim udarcem sa oko 18 metara. Tačku na ovaj meč stavio je Toma Menije u prvom minutu nadoknade.

Drugi veliki derbi odigran je u Madridu, na stadionu ‘Vanda Metropolitano’, gde su Atletiko i Juventus podelili bodove rezultatom 2:2.

Juventus je poveo fantastičnom golom Huana Kvadrada, a potom tu prednost povisio preko Matuidija. Međutim, ni to nije bilo dovoljno ‘staroj dami’ da slavi jer se domaćin vratio u meč preko Stefana Savića u 70. i Erere u 90. minutu meča.

Istorijski meč odigrao je Dinamo iz Zagreba na ‘Maksimiru’ gde je do nogu potukao Atalantu i proslavio veliki trijumf od 4:0.

Het-trik je upisao Orsić, nakon što je prvi gol Italijanima dao Leovac.