0

GRAF6626. BARCELONA (ESPAÑA), 11/11/2018.-El defensa dominicano del Real Betis Balompié Héctor Junior Firpo, festeja su gol contra el FC Barcelona, durante el partido de la jornada 12 de liga en Primera División que se disputa esta tarde en el estadio del Camp Nou entre el FC Barcelona y elReal Betis Balompié. EFE/Alberto Estévez

LA LIGA: Betis do boda sa igračem manje, Selta nije bila te sreće

Objavljeno: 15.09.19 u 22:58

U poslednjim mečevima La Lige videli smo pobedu i remi, ali i isključenja na oba meča
Selta je u većem delu meča igrala bez dvojice igrača, te je poraz bio neminovnost, a u drugom meču Betis je uspeo da dođe do vrednog boda i to sa igračem manje.

Selta – Granada 0:2

Igrači Selte dobili su dva crvena kartona, oba direktna isključenja. Kartoni su došli u prvih pola sata utakmice, tako da nikoga ne iznenađuje poraz od Granade. Horhe Saens je u 11. minutu startovao na Roberta Soldada. Naredno isključenje dogodilo se u 29. minutu kada je Fran Beltran zasluženo poslat u svlačionicu nakon opasnog starta.

Novi član Primere je poveo u 52. minutu prvog poluvremena, odnosno u sedmom minutu nadoknade, i to pogotkom Hermana Sančeza.

Nije se dugo čekalo da Granada povisi na 2:0, a to je učinio Jangel Erera u 54. minutu utakmice. U potpunosti su gosti kontrolisali igru na Balaidosu, a Selta je na kraju meč završila bez ijednog šuta u okvir gola Ruija Silve.

Betis – Hetafe 1:1

Antonio Baragan je dobio žuti karton jer je srušio igrača protivničkog tima u šesnaestercu. Sudija Gonzales je pogledao Var, potvrdio je odluku. Haime Mata je u 15. minutu sa bele tačke doneo prednost gostima.

Loše se pisalo Betisu jer je u 25. minutu isključen Vilijam Karvaljjo. Molina je u zaustavnom vremenu imao priliku za goste, promešao je odbranu, ali je odlično reagovao Robles.

U drugom poluvremenu Betis je na terenu izgledao kao ekipa koja više želi pobedu. Upravo je u 58. minutu to pokazao Alfonso pokušajem sa ivice šesnaesterca, a lopta je otišla iznad prečke. Gonzales je u 72. minutu svirao jedanaesterac za Betis, Žoakin je bio precizan, poslao je golmana u jednu, loptu u drugu stranu.