0

PRIMERA: Luda završnica na Majorci, promašeni penali na obe strane, mreže su ostale mirne

Objavljeno: 13.09.19 u 23:10

‘Mršavih’ 80 minuta i luda završnica obeležili su prvu utakmicu španske Primere između Majorke i Atletik Bilbaa – 0:0.

Sve što je vredno pomena u vezi ovog meča, izuzev voleja Injaki Vilijamsa u prvom poluvremenu kada je sa desetak metara šutirao preko gola, stalo je u poslednjih 15-ak minuta.

U 82. minutu  Jurij Berčiče je skrivio jedanaesterac, ali je Abdon Prats promašio ceo gol sa 11. metara.

U četvrtom minutu nadoknade sudija Pablo Gonzales Fuertes je dobio VAR ‘dojavu’ da je Aleks Alegrija igrao rukom u svom kaznenom prostoru i dosuđen je novi penal, ovog puta na drugoj strani.

Aric Aduriz je preuzeo odgovornost, ali je bio pročitan od strane golmana Manola Reine i propustio je priliku da Atletik Bilbao odvede na čelo tabele Primere.