Fudbaleri Srbije poraženi su od Portugalije sa 4:2 na stadionu ‘Rajko Mitić’ u Beogradu

Dobro je Srbija počela meč, ali kako je vreme teklo, igra ‘orlova’ gubila je smisao. U završnici prvog poluvremena primljeni gol poljuljao je Srbiju, koja je u drugom poluvremenu u dva navrata uspela da smanji zaostatak, ali nisu naši fudbaleri imali snage za potpuni preokret, te su navijači sa stadiona otišli uz goleadu, ali nezadovoljni porazom.

Već u trećem minutu imala je Srbija prvu priliku, nakon centaršuta Kostića spustio je Mitrović do Tadića u srcu šesnaesterca, igrač Ajaksa je oprobao udarac, ali je lopta završila u naručju Patrisija. U narednim minutima igralo se najviše na sredini, a Čakir je u 10. minutu nakon prvog starta nad Ronaldom pokazao žuti karton Maksimoviću. Minut kasnije Ronaldo je imao veliku priliku, ali uspeli su da se odbrane ‘orlovi’ a navijači su sa tribina počeli u tom trenutku sa skandiranjem ‘Mesi, Mesi…’

Igrao se 27. minut, a u ozbiljnoj šansi našao se Kostić. Probio je po levoj strani, uputio je udarac ka golu, Patrisio nije morao da reaguje jer je završio udarac kraj gola. Lazović je devet minua kasnije dobio loptu po desnoj strani, pokušao je da pronađe Mitrovića, a on je bio u ofsajdu. Oprobao se i Kolarov minut kasnije, njegov udarac prošao je kraj stative. Utišao je navijače Karvaljo u 41. minutu. Na upućen centaršut krenuli su Milenković i Dmitrović, nije uspeo dobro da reaguje golman Srbije, a fudbaler Betisa je poslao loptu u mrežu.

U četvrtom minutu drugog poluvremena nakon prekida Ronaldo je bio veoma blizu gola, ali je šutirao sa spoljne strane stative. Podjednako blizu bio je golu Luka Milivojević u narednom napadu ali je takođe bio neprecizan. Igrao se 58. minut Portugalija je uspela preko Gedeša da uveća svoje vođstvo. Promešao je Portuglac odbranu i šutirao sa petnaestak metara. Ne da se Srbija. Nakon odličnog kornera Dušana Tadića u 67. minutu najviši u skoku bio je Nikola Milenković koji je lako otresao Danila za 2:1.  Silva je odlično proigrao Ronalda, a napadač Juventusa nije imao težak posao da savlada Dmitrovića, iako se činilo da je možda bio u ofsajdu, sudija nije podigao zastavicu, tako da je 3:1 od 81. minuta. Ponovo je uzvratila Srbija

Aleksandar Mitrović je u 83. minutu uspeo da smanji zaostatak na 2:3, iz prve ozbiljnije šanse u kojoj se našao. Dva minuta trajala je nada Srbije, Silva je u 85. minutu uspeo da kazni uspavanu odbranu i postavi 2:4

Srbija – Portugalija (0:1) 2:4

SRBIJA: Dmitrović – Milenković, Maksimović, Nastasić, Kolarov – Matić, Milivojević (Jović 87) , Lazović (Ljajić 58), Tadić, Kostić (Katai 81) – Mitrović.

PORTUGAL: Patrisio – Semedo (Kansela 65), Fonte, Dijaš, Gereiro – Danilo, Karvaljo, Fernandeš (Žao Mutinjo) – Gedeš (Žao Feliks 70), Silva i Ronaldo.