0

KVAL. ZA EURO 2020: Bosna furioznom završnicom do petarde, Španci slavili sa igračem manje, Makedoniji remi (VIDEO)

Objavljeno: 05.09.19 u 22:46

Današnjim mečevima otpočele su borbe u 5. kolu kvalifikacija za Euro 2020.

Bosanci su u završnici meča ‘eksplodirali i posle 1:0 tokom većeg dela meča na kraju došli do pobede od 5:0. Španija je uspela da slavi na gostovanju u Rumuniji, iako je u završnici imala igrača manje. Makedonci su na gostovanju favorizovanom Izraelu upisali remi.

Bosna i Hercegovina – Lihtenštajn 5:0 (STATISTIKA MEČA)

Reprezentacija Bosne i Hercegovine minimalnim rezultatom pobedila je Lihtenštajn na stadionu ‘Bilino Polje’ u Zenici sa 5:0. Vodeći gol za Bosance postigao je fudbaler zagrebačkog Dinama Amir Gojak, na sjajno proigravanje Edina Džeka. Haris Duljević je povisio na 2:0 u 80. minutu. Gojak se revanširao Džeku i sjajno ga je pronašao u 85. minutu povisio na 3:0, a tri minuta kasnije na 4:0 povisio je Edin Višća, a Gojak svojim drugim pogotkom povisio je na 5:0.

Izrael – Severna Makedonija 1:1 (STATISTIKA MEČA)

U grupi G nakon dva poraza i Makedonija je uspela da dođe do boda na gostovanju favorizovanom Izraelu. Fudbaler Gvangžu RF Eran Zahavi doneo je vođstvo Izraelcima u 55. minutu . Arijan Ademi je izjednačio devet minuta kasnije.

Rumunija – Španija (STATISTIKA MEČA)

Španija je u grupi F kao favorit otputovala u Rumuniju. Sa penala je vođstvo gostima doneo Serhio Ramos u 29. minutu. Pako Alkaser je povisio na 2:0 u 47. minutu. Andone Florin je smanjio na 2:1. Gosti su u poslednjih 10 minuta igrali sa igračem manje. Dijego Lorente je zbog saplitanja protivnika dobio direktan crveni karton.