0

SERIJA A: Remi u rimskom derbiju, novi gol Kolarova protiv bivšeg kluba (VIDEO)

Objavljeno: 01.09.19 u 20:24

Lacio je bio bolji, ali je gol Kolarova bio dovoljan Romi za remi u velikom rimskom derbiju – 1:1 (0:1).

Tresao se Rim uoči novog velikog derbija, ‘pretili’ su i jedni i drugi, ali su na kraju viđena ‘samo’ dva pogotka, po jedan u mrežama oba golmana. Lacio – Roma 1:1 (0:1).

Formalno gosti u ovom meču mnogo bolje su ga otvorili. U 17. minutu VAR je ‘dodelio’ penal za Romu zbog igranja rukom Sergeja Milinković-Savića, a odgovornost je preuzeo Aleksandar Kolarov i rutinski zatresao mrežu ‘nebesko plavih’.

Mora se priznati da je Lacio imao mnogo više prilika na ovom susretu i da je samo malo bolju realizaciju imao, čak 21 šut ka golu, 13 u okvir i samo jedan pogodak. Vrlo lako je domaći tim mogao do preokreta i pobede. Ovako, zadovoljili su se samo jednim bodom koji je doneo Luis Alberto.

Igrao se 59. minut kada je, posle dobrog odigravanja Ćira Imobilea, vezista Lacija lepo pogodio i poravnao rezultat. Reklo bi se zasluženo. Čak je Hoakin Korea imao šansu u finišu da potpuno prokrene rezultat, ali nije imao dobru završnicu.

Klecala je Roma do kraja, u 90. minutu je Džoni zatresao mrežu ‘vučice’, ali je ipak pogodak poništen zbog ofsajda.