0

PREMIJER LIGA: Totenhem imao dva gola prednosti, ali se Arsenal spasio preko Lakazeta i Obamejanga

Objavljeno: 01.09.19 u 19:45

U derbiju severnog Londona, Arsenal i Totenhem su podelili bodove sa 2:2 (1:2) u četvrtom kolu Premijer lige.

Još jedan spektakl su nam priredili ‘tobdžije’ i ‘pevci’, ovog puta na ‘Emiratima’ bilo je 2:2, a mnogo bliži pobedi u većem delu meča bio je Totenhem.

Već u 10. minutu gosti su poveli golom Kristijana Eriksena. posle odbijene lopte lako je spakovao loptu u praznu mrežu. Mnogo bliži trijumfu Totenhem je bio od 40. minuta kada je Granit Džaka postigao gol iz penala, koji je prethodno skrivio Granit Džaka.

Ali, Arsenal se nije predavao i mnogo mu je značio pogodak Lakazeta u drugom minutu nadoknade, to je učinio na vrlo efektan način.

Potpunu inicijativu domaćin je krunisao u 71. minutu, kada je Genduzi poslao sjajnu loptu, a Obamejang samo skrenuo loptu u gol Ljorisa za konačnih 2:2.

Potom je Arsenal dao gol za 3:2, ceo stadion je slavio pogodak Sokratisa, ali je ubrzo VAR pokazao da je akcija počela ofsajdom i ispostavilo se da su dva velika rivala ipak podelili bodove.