0

BUNDESLIGA: Timo Verner heroj Lajpciga, Het-trik osigurao prvo mesto (VIDEO)

Objavljeno: 30.08.19 u 22:30

Treće kolo nemačkog prvenstva otvorili su Borusija Menhengadbah i Lajpcig

Lajpcig je nakon tri kola izbio na prvo mesto sa savršenih tri od tri i gol razlikom 9:2. Uspeli su večeras na gostovanju da savladaju Borusiju Menhengladbah sa 3:1.

Ipak, gosti su utakmicu otvorili prvom ozbiljnijom šansom, Alasane Plea je oprobao udarac, a golman gostiju pogledom je ispratio loptu koja je otišla iznad prečke. Igrao se 32. minut, ponovo je Alasane Plea imao priliku, ovog puta Peter Gulašči je zaustavio njegov udarac.

Šest minuta kasnije Emil Forserberg je poslao odličnu loptu u šesnaesterac, dočekao ju je Timo Verner i poslao u gol.

Verner je ponovo u drugom poluvremenu imao priliku da uveća prednost gostiju. U 47. minutu je svoju solo akciju završio udarcem iz sredine šesnaesterca, lopta je pronašla put do mreže sa desbe strane a Jan Somer je mogao samo pogledom da isprati loptu.

Borusija Menhengladbah – Lajpcig STATISTIKA MEČA

Odmah je pokušao Jusuf Pulsen da još jednom iznenadi golmanaali je čuvar mreže domaćina odlično reagovao. Nakon slobodnjaka u 91. minutu Bril Embolo je glavom sjajno matirao golmana Lajpciga, u 93. minutu imao je još jednu šansu, ali je njegov drugi uarac glavom završio iznad gola. Igrač utakmice Timo Verner je u 94. minutu nakon druge solo akcije postavio konačnih 3:1.