0

BUNDESLIGA: Hertino brzo prizemljenje, Volfzburg protutnjao Berlinom

Objavljeno: 25.08.19 u 19:55

U poslednjoj utakmici trećeg kola nemačke Bundeslige, Volfzburg je deklasirao Hertu u Berlinu rezultatom 3:0 (1:0).

Napravila je Herta u prvom kolu nemačke Bundeslige prijatno iznenađenje remijem protiv Bajerna u Minhenu, ali je već u sledećoj rundi doživela bolno prizemljenje.

U Berlinu je Volfzburg uspeo da postigne tri gola i tako zadrži maksimalan učinak posle prva dva kola. Prvi je pao već u devetom minutu iz jedanaesterca, a realizovao ga je Vegorst.

Potom je domaćin, u čijem sastavu je svih 90 minuta odigrao Marko Grujić, napao i zaista imao više šuteva i prilika za gol, ali nije uspevao da zatrese mrežu ‘vukova’. Možda najbolju šansu za Hertu propustio je upravo Grujić u 21. minutu, kada je njegov šut na gol-liniji izbio jedan od defanzivaca gostiju.

I pošto plavo-beli nisu uspeli da izjednače, Volfzburg je u poslednjih 10 minuta dovršio posao i ubedljivo slavio. Najpre je Josip Brekalo u 82. minutu sjajno pogodio metu sa ivice kaznenog prostora, da bi u prvom minutu nadoknade Žerom Rosiljon postavio konačnih 3:0.