0

PREMIJER LIGA: ‘Karamele’ se istopile na ‘Vila parku’

Objavljeno: 23.08.19 u 23:15

Fudbaleri Aston Vile savladali su u Birmingemu ekipu Evertona sa 2:0 (1:0) u prvoj utakmici trećeg kola engleske Premijer lige.

Aston Vila se ove godine vratila u Premijer ligu i posle dužeg vremena njeni navijači večeras slave pobedu u elitnom rangu engleskog fudbala.

Pao je Everton na ‘Vila parku’, a ‘karamele’ su načete već u 21. minutu kada je strelac pogotka bio Vesli. Mora se priznati da je pravo čudo kako su gosti iz Liverpula večeras ostali bez datog gola, posebno u finišu meča.

Najpre je Aleks Ivobi pogodio stativu u 82. minutu, a potom je Tio Volkot u 90. imao kolosalnu priliku za poravnanje, čist zicer, ali nije uspeo da zatrese mrežu.

I kako to obično biva, kazna je stigla u petom minutu nadoknade. Anvar El Gazi je pobegao celoj odbrani i proturio loptu ispod golmana za konačnih 2:0