Kompletirani su svi dvomeči prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Najveća iznenađenja napravili su velški Konahs Kvej koji će ići na megdan Partizanu jer je uspeo u gostima da tuče Kilmarnok sa 2:0, ali i Gzira sa Malte koja je savladala Hajduk u Splitu sa 3:1.


Kada je reč o ostalim timovima iz regiona, Budućnost iz Podgorice je na svom stadionu savladala sa 4:1 ekipu Trans Narve, a Radnik iz Bijeljine je eliminisan posle boljeg izvođenja penala Spartak Trnave.

Slovaci su nadoknadili dva gola razlike iz prvog meča i preko ‘penal-ruleta’ se plasirali u drugu rundu.

Glazgov Rendžers je deklasirao Sent Džozefs sa 6:0 i ukupnih 10:0. Legija je posle 0:0 u prvom meču u Gibraltaru, na svom terenu slavila sa rutinskih 3:0.

Molde, sledeći protivnik Čukaričkog, u prvom meču je slavio sa čak 7:1 protiv Rejkjavika, pa je na gostovanju u revanšu odigrao miroljubivih 0:0.

Kvalifikacije za Ligu Evrope, prvo kolo:

Utorak

Banants – Čukarički 0:5 (0:2) /prvi meč 0:3)
KI Klaksvik – Riteriai 0:0 /prvi meč 1:1)
OFK Titograd – CSKA Sofija 0:0 /prvi meč 0:4)

Sreda

Čikura – Fola Eš 2:1 (1:0) /prvi meč 2:1)

Četvrtak

Tobol – Ženes Eš 1:1 (1:0) – prvi meč 0:0
Kajrat – Široki Brijeg 2:1 (0:0) – prvi meč 2:1
Makedonija ĐP – Alaškert 0:3 (0:1) – prvi meč 1:3
Teuta – Ventspils 1:0 (0:0) – prvi meč 0:3
Inter Turku – Brondbi 2:0 (0:0) – prvi meč 1:4
Univerzitatea Krajova – Sabail 3:2 (1:0) – prvi meč 3:2
Levadija – Stjarnan 3:2pp (2:1, 1:1) – prvi meč 1:2
RFŠ – Olimpija 0:2 (0:1) – prvi meč 3:2
RoPS – Aberdin 1:2 (1:1) – prvi meč 1:2
Dinamo Minsk – Liepaja 1:2 (0:1) – prvi meč 1:1
Levski – Ružomberok 2:0 (1:0) – prvi meč 2:0
Apolon Limasol – Kauno Žalgiris 4:0 (2:0) – prvi meč 2:0
Haugesund – Kliftonvil 5:1 (3:1) – prvi meč 1:0
Krakovija – Dunajska Streda 2:2pp (1:1, 1:0) – prvi meč 1:1
Milsami – FCSB 1:2 (0:2) – prvi meč 0:2
Nefči – Speranta 6:0 (4:0) – prvi meč 3:0
Petrokub – AEK Larnaka 0:1 (0:0) – prvi meč 0:1
Torpedo Kutaisi – Ordabasi 0:2 (0:0) – prvi meč 0:1
Vaduc – Breidablik 2:1 (0:0) – prvi meč 0:0
Žalgiris – Honved 1:1 (1:0) – prvi meč 1:3
Zrinjski – Akademija Pandev 2:0 (0:0) – prvi meč 3:0
Engordani – Dinamo Tbilisi 0:1 (0:0) – prvi meč 0:6
Hapoel Ber Ševa – Lači 1:0 (0:0) – prvi meč 1:1
Progres Niderkorn – Kork Siti 1:2 (0:1) – prvi meč 2:0
B36 Toršavn – Krusejders 2:3 (1:2) – prvi meč 0:2
Hajduk Split – Gzira 1:3 (1:0) – prvi meč 2:0
Hibernijans – Šahtjor Soligorsk 0:1 (0:0) – prvi meč 0:1
Norčeping – Sent Patriks 2:1 (1:0) – prvi meč 2:0
Kukeši – Debrecin 1:1 (1:0) – prvi meč 0:3
Fehervar – Zeta 0:0 – prvi meč 5:1
Mura – Makabi Haifa 2:3 (1:2) – prvi meč 0:2
Vitebsk – KuPS 1:1 (1:0) – prvi meč 0:2
Škupi – Pjunik 1:2 (0:2) – prvi meč 3:3
Balimena – Malme 0:4 (0:1) – prvi meč 0:7
Domžale – Balzan 1:0 (1:0) – prvi meč 4:3
Budućnost -Trans Narva 4:1 (1:1) – prvi meč 2:0
Radnički Niš – Flora 2:2 (0:0) /prvi meč 0:2
Kilmarnok – Konahs Ki 0:2 (0:0) – prvi meč 2:1
Glazgov Rendžers – Sent Džozefs 6:0 (2:0) – prvi meč 4:0
Spartak Trnava – Radnik 2:0 (1:0) – prvi meč 0:2 – penalima 3:2
KR Rejkjavik – Molde 0:0 – prvi meč 1:7
Legija – Evropa FK 3:0 (2:0) – prvi meč 0:0
Šamrok – Bran 2:1 (0:0) – prvi meč 2:2

Zapratite najjaču sportsku instagram stranicu HotSport. Hvala na poverenju.