0

SUPERLIGA KINE: Piksijev Gvangžu poražen, domaćini slavili u sva tri meča

Objavljeno: 12.07.19 u 16:00

U okviru 17. kola Superlige Kine danas su odigrane tri utakmice, a nije nedostajalo uzbuđenja ni u jednom meču.

Ono što navijače u Srbiji najviše interesuje jeste tim Dragana Stojkovića Piksija. Nakon dve vezane pobede Gvangžu je danas ispustio priliku da dođe do pozitivnog rezultata .

Dalijan Jifang – Gvangžu RF 3:2

Poveli su gosti golom Zahavija sa bele tačke u 19. minutu, a šest minuta kasnije sa iste pozicije poranao je Karasko. Do kraja poluvremena nismo više videli uzbuđenja U 52. mionutu poveo je Dalijlan preko Boatenga, odlično ga je uposlio Ženg Long. Karasko je u 74. minutu postigao drugi gol i postavio konačnih 3:2. Dalijan se ovom pobedom nalazi na šestom mestu sa 23 boda, dok je Gvangžu na 10. sa dva boda manje.

Hebei – Šangaj Šenhua 2:1

Šangaj Šenhua je poveo preko Kim Šin Vuka u 15. minutu meča. U nastavku prvog poluvremena gosti su dobro čuvali prednost, te nisu dali domaćinu da ih ugrozi, a tako je bilo i u drugom poluvremenu, sve do 79. minuta. Tada je Markao na dodavanje Žipenga uspeo da zatrese mrežu i poravna rezultat. Dok je četiri minuta kasnije Dong Žušeng postigao gol za pobedu Hebeia.

Henan Jianje – Šandong Luneng 3:2

Henan je meč počeo odlično. Karanga je u 18. minutu doneo vođstvo domaćinu, a Ohandža je u 36. minutu uspeo da duplira prednost, a tim rezultatom otišlo se na poluvreme. U drugom poluvremenu Liju je u 66. minutu smanjio na 2:1, da bi Ivo u 73: postigao treći gol za Henan. Četiri minuta kasnije Šandong je pružio poslednju dozu otpora, Liu Binbin je postigao drugi gol za Šandong, a mreža je u nastavku ostala mirna, te je Henan pobedio sa 3:2. Domaćinu su bodovi bili od vleike važnosti jer su time prekinuli negativan niz od dva poraza.