0

SUPERLIGA KINE: Piksi može bez Zahavija, ne i bez Izraelaca, Tošić najzad u timu

Objavljeno: 29.06.19 u 15:50

U Kini je danas počelo 15. kolo Superlige, a najzad je pobedu upisala ekipa Guangžu R&F, Tošić igrao.

Odigrana su četiri meča 15. kola Superlige Kine, a dve pobede zabeležili su domaćin, dok su dve pripale gostima. Iznenađenje dana napravio Vuhan Žal.

Guangžu R&F našeg Dragana Stojkovića Piksija pobedio je Henan Žijanje sa 2:0. Plavi su igrali bez svog najboljeg igrača Zahavija koji je odrađivao suspenziju, ali ga je pošteno zamenio zemljak Saba. Izraelac je bio strelac oba gola, prvo u 44. minutu iz penala, a onda i posle centaršuta Lu Lina u 65. minutu. Za Guangžu od prvog minuta je igrao Duško Tošić.

Vuhan je napravio iznenađenje dana, pošto je kao gost pobedio Hebei 2:0. Junak utakmice bio je Rafa Silva, Brazilac je prvo u 57. minutu asistirao do Kuasija za 0:1, da bi devet minuta kasnije i sam zatresao mrežu.

Dalijan je prekinuo crni niz i to protiv tima koji sa klupe predvodi naš trener Aleksandar Stanojević. Peking Rene je poveo golom Diopa u 2. minutu i sa 1:0 se otišlo na poluvreme. Dalijan se razgoropadio u drugom delu igre, Karasko je u 51. minutu izjednačio na 1:1, a samo minut kasnije je Čen Ži postigao autogol za preokret 1:2. Tačku na Peking stavio je Boateng u 59. minutu.

Čongking je na svom terenu sa minimalnih 1:0 pobedio Tijancin Tedu, a pobedonosni gol bio je delo Fernandinja u 49. minutu.