0

EURO U-21: Francuzi ‘spakovali’ Hrvate za povratak kući (VIDEO)

Objavljeno: 21.06.19 u 23:36

U drugom meču 2. kola ‘C’ grupe na Evropskom prvenstvu za mlade Francuska je sa 1:0 na San Marinu pobedila Hrvatsku.

Francuska će se sa Rumunijom boriti za prvo mesto u grupi i plasman u polufinale. ‘Galski petlovi’ su rutinski savladali ‘komšije’ i sada imaju šest bodova.

Meč je rešen već u 8. minutu kada je Adelaid sjajno centirao sa desnog boka, a Dembele nebeski skočio i pogodio – 1:0.

U 12. minutu Francuska je mogla do 2:0, ali je šut Nčama odbranio Posavec. Hrvatska je golu najbliža bila u 34. minutu kada je Jakolis šutirao pored gola.

U 70. minutu ‘kockasti’ su pogodili i okvir gola, a u poslednjem minutu utakmice Dembele je mogao da udvostruči prednost Francuske, ali je ostalo 1:0.

Rumunija je prva u grupi sa šest bodova i gol razlikom 8:3, Francuska je druga sa istim brojem poena 3:1, dok Engleska i Hrvatska nemaju osvojene bodove i polako mogu da se pakuju kući.

FRANCUSKA – HRVATSKA 1:0 (0:0)