0

SUPERLIGA KINE: Nekadašnji Tumbin klub približio Piksija klupi Srbije

Objavljeno: 15.06.19 u 15:55

Gvangžu RF je poražen od Vuhan Žala 3:4 nakon preokreta, a ukoliko je verovati medijima u Kini to će biti poslednji meč Dragana Stojkovića Piksija na klupi ovog kineskog tima.

Ni vođstvo od 2:1 na poluvremenu, niti het trik Erana Zahavija nije pomogao ekipi Dragana Stojkovića da zabeleži pobedu u 13. kolu Superlige. Gvangžu RF ove sezone igra toplo-hladno i u tamošnjim medijima česte su spekulacije da je uprava kluba izgubila strpljenje za našeg stručnjaka. Poslednji poraz mogao bi da bude kap koja je prelila čašu, s obzirom da je Gvangžu imao prednost na poluvremenu i tokom većeg dela meča igru i posed na svojoj strani. Zanimljivo je da je ranije Ljubiša Tumbaković sa klupe predvodio Vuhan Žal.

Gvangžu RF – Vuhan Žal 3:4

Več nakon 18 minuta poveli su domaći preko Erana Zahavija vodili su domaći sve do 39. minuta tada je Rafael Silva doneo izjednačenje. Nada domaćih nije dugo trajala jer je Zahavi u 48 minutu vratio domaće u vođstvo. Zahavi je odličnu igru u večerašnjem meču krunisao trećim pogotkom u 61. minutu, a onda je usledio krah domaće ekipe i tri pogotka gostiju u pet minuta. Prvo je Rafael Silva u 67. minutu drugim golom smanjio zaostatak gostiju, tri minuta kasnije Song Živei je doneo izjednačenje, a u 72. minutu Kouasi je postavio konačan rezultat 3:4.

Hebei – Dalijan 1:0

U derbiju začelja bolje se snašao domaći sastav. Iako u prvom poluvremenu nismo videli velika uzbuđenja uspeli su golom Lavecija u 66. minutu da dođu do pobede koja ih je podigla na dvanaestu poziciju na tabeli, sa bodom manje od današnjeg protivnika. U proteklom golu Hebei je remizirao sa Gvangžu RF, dok je Dalijan upisao poraz od Šangaj SIPG.