Fudbaleri Kazahstana otvorili su današnji dan kvalifikacionog ciklusa za Euro 2020. ubedljivom pobedom nad San Marinom od 4:0.

Iako sam početak meča nije naglašavao goleadu, izdrđali su gosti do završnice prvog dela meča, ali je u zaustavnom vremenu pao gol Kuata.


U drugom poluvremenu usledila je goleada, a u tri minuta domaći fudbaleri rešili su meč. Maksim Fedin je postigao gol u 62. minutu, Gafuržan Sujumbajev je povisio na 3:0 u 65. minutu. Bajuržan Islamkan u 79. minutu meča postavio je konačan rezultat 4:0.

Kazahstanci trenutno u grupi I zauzimaju treće mesto na tabeli sa šest osvojenih bodova, dok je San Marino poslednji bez bodova.

Grupa A

Bugarska – Kosovo 2:3 (1:1)
(Popov 43, Dimitrov 55 – Rašica 14, Murići 64)

Češka – Crna Gora 3:0 (1:0)
(Jankto 18, Kopitović 49 ag, Šik pen 82)

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa B
Srbija – Litvanija (4:1)
(Mitrović 20, 34, Jović 35, Novikovas 71, Ljajić 92)

Ukrajina – Luksemburg (1:0)
(Jamerčuk 6)

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa C

11.06 20.45 Belorusija – Severna Irska
11.06 20.45 Nemačka – Estonija

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa D

Danska – Gruzija 5:1 (2:1)
(Dolberg 14, 63 – Eriksen 30, Pulsen 73 – Lobjanidze 25, Braitvajt 93)

Irska – Gibraltar 2:0 (1:0)
(Čipolina ag 29, Brejdi )

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa E

11.06 18.00 Azerbejdžan – Slovačka
11.06 20.45 Mađarska – Vels

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa F

Farska Ostrva – Norveška 0:2 (0:0)
(Johnsen 49, Johnsen 84)

Malta – Rumunija 4:0 (0:3)
(Puškaš 7, 29, Čipciu 34, Man 90+1)

Španija – Švedska 3:0 (0:0)
(Ramos pen 64, Morata 85, Orazabal 87)

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa G

Letonija – Slovenija 0:5 (0:4)
(Crnigoj 24,27 Iličić 29,44, Zajc)

Poljska – Izrael 4:0 (1:0)
(Pijatek 35, Levandovski 56, Grosicki 59, Kadzior 84 )

Severna Makedonija – Austrija 1:4 (1:1)
(Hintereger ag 18 – Lazaro 39, Arnautović p 62, 82, Bejtulaji 86 ag)

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa H

11.06 20.45 Albanija – Moldavija
11.06 20.45 Island – Turska
11.06 20.45 Andora – Francuska

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa I

Kazahstan – San Marino 4:0 (1:0)
(Kuat 46, Fedin 62, Sujumbajev 65, Islamkhan 79)

11.06 20.45 Rusija – Kipar
11.06 20.45 Belgija Škotska

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa J

11.06 20.45 Italija Bosna i Hercegovina
11.06 20.45 Grčka Jermenija
11.06 20.45 Linhenštajn – Finska

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо