0

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020: Slovenija i Danska petardom do pobede, Španci u završnici sprečili iznenađenje!

Objavljeno: 10.06.19 u 23:52

Goleada je viđena u večerašnjim mečevima kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2020. godine.

Slovenci su na gostovanju Letoniji bili više nego ubedljivi. Danska je sa 5:1 savladala Gruziju, Španija je u drugom poluvremenu demonstrirala silu protiv Šveđana, a Srbija je na ‘Rajko Mitić’ stadionu bila ubedljiva protiv Litvanije, a o tome čitajte u posebnom izveštaju.

Letonija – Slovenija 0:5.

Slovenija je petardom upisala prvu pobedu u ovoesezonskim kvalifikacijama za evropsko prvenstvo. Odlično su komšije otvorile meč protiv Letonije i već nakon 24. minuta igre preko Crnigoja došli su do prednosti. isti igrač se upisao u strelce i u 27. minutu, a u 29. sa bele tačke Iličić je povisio na 3:0. Isti fudbaler se upisao u 44. minutu u strelce. Nastavili su Slovenci u istom tempu i u nastavku, Zajc je u 47. minutu ponovo zatresao mrežu za 5:0.

Danska – Gruzija 5:1

Prvom pobedom u kvalifikacijama u 4. protiv Gruzije od 3:1 domaći sastav došao je na drugu poziciju grupe D. Dolberg je u 14. minutu načeo mrežu gostiju, nisu se dali Gruzijci već je Lobjanidze izjednačio u 25. minutu. Erikson je sa bele tačke uspeo da ponovo vrati prednost Dancima, a drugim golom Dolberga došli su domaći do prednosti od 3:1. Poulsen je u 73. minutu još jednom zatresao mrežu Gruzije. Konačan rezultat 5:1 postavio je Brejtvajt u 93. minutu golom na dodavanje Vasa.

Španija – Švedska 3:0

Iako nije izgledalo tako nakon prvog poluvremena Španija je na kraju ubedljivo slavila protiv Švedske i učvrstili su se ovom pobedom Španci na prvom mestu grupe F. Ramos je doneo prednost domaćinu sa bele tačke u 64. minutu, Morata je u 85. uvećao prednost na 2:0, a konačan rezultat postavio je Orazabal u 87. minutu.