0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Turska bacila nemoćne Francuze na kolena, Belgija, Italija i Nemačka sigurne

Objavljeno: 08.06.19 u 22:44

Mečevima od 20:45 okončano je treće kolo kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo, a pobede su zabeležile Belgija, Nemačka i Italija, dok je iznenađenje dana ne toliko pobeda, koliko sjajna partija Turske i maltene rutinski trijumf nad svetskim prvacima, ekipom Francuske.

Turska je u prvih 45 minuta odigrala verovatno najbolju partiju u poslednjih par godina, Francuzi su delovani kao „razbijena banda“, a do prednosti su stigli u 30. minutu nakon centaršuta i povratne lopte Demirela kojom je savršeno uposlio Ajhana.

Deset minuta tačno bilo je potrebno Turskoj da stigne do drugog pogotka, i to najviše zahvaljujući očajnoj reakciji Pola Pogbe koji je seriju loših poteza svog tima „krunisao“ izgubljenom loptom, koja je u nastavku akcije stigla do Undera, a on zamalo „pocepao“ mrežu u suprotnom uglu.

Francuska je krenula na sve ili ništa, na samom početku poluvremena Dešan je napravio dve izmene, ali rezultata nije bilo. Doduše, šansi nije nedostajalo, ali je pokušaj Grizmana izblokiran, da bi Žiru ostao za malo „kratak“ nakon sjajnog pasa glavom doskorašnjeg igrača Atletiko Madrida.

Mogao je Ilmaz četiri minuta pre kraja da donese i 3:0 svojoj ekipi, ali je lepu kontru završio lošim udarcem. Ipak, sačuvali su Turci prednost i zabeležili važna tri boda. A koliko su Francuzi bili loši pokazuje i statistika – bez šuteva u okvir gola, tek jedan van okvira…

U ostalim mečevima, Nemačka je sa 2:0 odnela pobedu iz Belorusije, dok su Belgijanci protiv Kazahstana, odnosno Italijani protiv Grčke postigli po gol više. Meč između Škotske i Kipra okončan je rezultatom 2:1 u korist Škota.

Ukrajina – Srbija 5:0 (2:0)
(Cigankov 26, 28, Konopljanka 46, 75, Jaremčuk 59)

Litvanija – Luksemburg 1:1 (0:1)
(Novikovas 74 – Rodriges 20)

GRUPA D
Gruzija – Gibraltar 3:0 (1:0)
(Gvilija 30, Papunašvili 59, Arveladze 76. penal)

Danska – Republika Irska 1:1 (0:0)
(Hojbjerg 76 – Dafi 85)

GRUPA F

Farska Ostrva – Španija 1:4 (1:3)
(Olsen 30 – Ramos 6, Navas 19, Gestson 34. autogol, Gaja 71)

Norveška – Rumunija 2:2 (0:0)
(Eljonusi 56, Odegar 70 – Kešeru 77, 90+2)

Estonija – Severna Irska 1:2 (1:0)
(Vasiljev 25 – Vašington 77, Magenis 80)

Rusija – San Marino 9:0 (4:0)
(Čevoli 25. autogol, Dzjuba 31. penal, 74, 76, 88, Kudrijašov 36, An. Mirančuk 41, Smolov 77, 83)

Belgija – Kazahstan 3:0 (2:0)