Mečevima trećeg kola nastavljene su kvalifikacije za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine, a sjajnu partiju pružila je ekipa Rusije, koja je protiv San Marina brojala do devet.

Rusi su u grupi I dočekali San Marino i u 25 minutu stigli do vođstva preko Ćevolija, koji je postigao autogol. Dzjuba je ubrzo pogodio za 2:0 sa penala, Kudrjašov u 36. povećao na 3:0, a konačnih 4:0 posle prvih 45 minuta igre postavio je Mirančuk. Ponovo je Dzjuba u 73. minutu postigao pogodak za 5:0, zatim promašen penal nedugo potom ispravio za 6:0, njegovu seriju prekino je Smolov sa dva gola, da bi upravo Dzjuba svojim četvrtim golom postavio konačnih 9:0.


Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Finske sa 2:0, a strelac oba gola bio je Puki.

   

Petak

GRUPA A
Češka – Bugarska 2:1 (1:1)
/Šik 20, 50 – Isa Mustafa 3/

Crna Gora – Kosovo* 1:1 (0:1)
/Mugoša 69 – Rašica 24/

GRUPA B
Ukrajina – Srbija 5:0 (2:0)
/Cigankov 26, 28, Konopljanka 46, 75, Jaremčuk 59/

Litvanija – Luksemburg 1:1 (0:1)
/Novikovas 74 – Rodriges 20/

GRUPA D
Gruzija – Gibraltar 3:0 (1:0)
/Gvilija 30, Papunašvili 59, Arveladze 76. penal/

Danska – Republika Irska 1:1 (0:0)
/Hojbjerg 76 – Dafi 85/

GRUPA F

Farska Ostrva – Španija 1:4 (1:3)
/Olsen 30 – Ramos 6, Navas 19, Gestson 34. autogol, Gaja 71/

Norveška – Rumunija 2:2 (0:0)
/Eljonusi 56, Odegar 70 – Kešeru 77, 90+2/

Švedska – Malta 3:0 (1:0)
/Kvajzon 2, Klason 50, Isak 81/

GRUPA G
Austrija – Slovenija 1:0 (0:0)
/Burgštaler 74/

Severna Makedonija – Poljska 0:1 (0:0)
/Pjontek 47/

Letonija – Izrael 0:3 (0:1)
/Zahavi 10, 60, 81/

Subota

GRUPA C
Estonija – Severna Irska 1:2 (1:0)
/Vasiljev 25 – Vašington 77, Magenis 80/

20.45: Belorusija – Nemačka 

GRUPA E
Hrvatska – Vels 2:1 (1:0)
/Lorens 17 ag, Perišić 48 – Bruks 77/

Azerbejdžan – Mađarska 1:3 (0:1)
/Madatov 70 – Orban 18, 53, Holman 71/

GRUPA H
Island – Albanija 1:0 (1:0)
/Gudmundson 22/

Moldavija – Andora 1:0 (1:0)
/Armas 8/

20.45:  Turska – Francuska 

GRUPA I
Rusija – San Marino 9:0 (4:0)
/Čevoli 25. autogol, Dzjuba 31. penal, 74, 76, 88, Kudrijašov 36, An. Mirančuk 41, Smolov 77, 83/

20.45: Belgija – Kazahstan  
20.45: Škotska – Kipar 

GRUPA J
Jermenija – Lihtenštajn 3:0 (2:0)
/Gazarjan 2, Karapetijan 18, Barsegjan 90+1/

Finska – Bosna i Hercegovina 2:0 (0:0)
/Puki 56, 68/
20.45: Grčka – Italija