11

U trećem kolu kvlafikacija za Evropsko prvenstvo Ukrajina je demolirala Srbiju u Lvovu : (2:0) i napravila ogroman korak ka plasmanu na kontinentalni šampionat.

TUGA, ČEMER, JAD: ‘Petarda’ Ukrajine, najteži poraz Srbije od kada je samostalna država! (VIDEO)

Objavljeno: 07.06.19 u 22:44

U trećem kolu kvlafikacija za Evropsko prvenstvo Ukrajina je demolirala Srbiju u Lvovu 5:0 (2:0) i napravila ogroman korak ka plasmanu na kontinentalni šampionat.

Šamar od kog obrazi bride! ‘Petarda’ koja će dugo odzvanjati ušima selektora Mladena Krstajića. Njegov eksperiment sa taktikom 3-5-2 pokazao se kao put u provaliju, a da li će snositi krivicu…

Ukrajina je od samog starta delovala kao daleko ozbiljniji rival i već u 8. minutu je Jarenčuk šutirao iskosa, ali je Dmitrović bio na mestu. Naš tim je uzvratio u sledećem napadu, centrirao je Tadić, defanzivac Ukrajine je loše izbacio, pravo na nogu Prijoviću, ali je ovaj tukao pored gola. Dva minuta kasnije ponovo je zapretio domaćin, ali je Cigankov bio baš neprecizan.

Srbija je blizu gola bila u 14. minutu kada je Kostić sjajno centrirao na drugu stativu, a Mikolenko pre Prijovića loptu izbacio u korner. Vođstvo Ukrajine moglo je da se nasluti u 25. minutu kada je Konopljanka opasno šutirao, Dmitrović izbio loptu, ona je pala na glavu Jarenčuka, ali je ovaj samo dodao do našeg čuvara mreže.

Domaćin je pveo samo minut kasnije. Odbrana Srbije sa samo tri igrača pozadi ostavila je mnogo prostora Karavaevu, ovaj je po zemlji uposlio Cigankova i spasa nije bilo – 1:0. ‘Orlovi’ se nisu opasuljili od prvog gola kada je manje od 120 sekundi kasnije Kolarov izgubio loptu u duelu sa Jarenčukom, ovaj uposlio Cigankova i usledio je evrogol – 2:0.

Po primljenim golovima Srbija je imala dosta sreće. U 30. minutu novu šansu je imao Konopljanka, ali je traljavo šutirao pored gola. Bliži golu bio je Jarenčuk nešto kasnije, ali je Dmitrović bio na mestu.

Drugo poluvreme počelo je tragično za naš tim, Malinovski je u 46. minutu probio kroz sredinu, uposlio Konopljanku na levom boku, tukao i pogodio – 3:0. Od tog trenutka bilo je samo pitanje koliko će golova primiti naš tim.

Ukrajina je nastavila da napada, a u 59. minutu Karavaev je ‘upisao’ drugu asistenciju, a gol je postigao Jaremčuk. Ubrzo je ‘pukla petarda’, opet je dar-mar na levom boku napravio Konopljanka – 5:0.

Domaćin je u 86. minutu mogao i do šestog gola, ali je Kravecov šut odbranio Dmitrović. Do kraja Ukrajina je stala, verovatno ne želeći da do kraja ponizi već dovoljno ponižen naš tim.

U drugom meču naše grupe Litvanija je sa Luksemburgom odigrala nerešeno 1:1, iako je imala minus gol i igrača manje na terenu. Sledeći prtovinik ‘orlova’ je upravo tim sa Baltika u ponedeljak od 20.45 pred praznim tribinama.

UKRAJINA – SRBIJA 5:0 (2:0)