1

SERIJA A: Sergej je spasilac Lacija! Majstorija Srbina iz slobodnjaka nakon ulaska u finišu! (VIDEO)

Objavljeno: 20.05.19 u 22:24

Veoma uzbudljiva bila je utakmica u Rimu večears.

Lacio i Bolonja su remizirali rezultatom 3:3, a čovek odluke bio je Sergej Milinković-Savić. Mada su izabranici Siniše Mihajlovića ispustili pobedu, i matematički su izborili opstanak.

Već u 14. minutu domaćin je došao do prednosti preko Hoakina Koree. Imobile je sa krila poslao loptu u sredinu do Lukasa Leive, koji je odmah zatim uposlio Koreu, a on se fenomenalno snašao, okrenuo i iz neposredne blizine matirao Skorupskog.

U razmaku od tačno 90 sekundi na startu drugog poluvremena, Bolonja je došla do preokreta. Rodrigo Palasio je najpre dobio odličnu dugu loptu na levom krilu, proigrao Polija koji je uspeo da primi pas pored nekoliko ‘uspavanih’ defanzivaca Lacija, praktično se prošeta kroz kazneni prostor i pogodi u bliži ugao sa leve strane kraj Gerijerija čija reakcija takođe nije bila na visini zadatka.

Igrači Lacija su kombinovali nakon što su krenuli sa centra i pogrešili kod prvog rizičnijeg dodavanja. Gosti su došli do lopte, a zatim još jedna sjajna duboka lopta posle koje je usledio centaršut na drugu stativu. Tamo se nalazio Palasio koji je upisao drugu asistenciju kada je glavom spustio za Destra, pored ponovo uspavanih Lacijala.

Poli je mrežu pogodio na 49:26, a Destro na 50:56, sa tačno minut i po razmaka.

Nije dugo trajalo vođstvo Bolonje. Bastos je dobio pas od Imobilea na ivici kaznenog prostora, napravio par driblinga i iz nepovoljne pozicije odlično gađao za 2:2.

Mladi Rikardo Orsolini je zatim doneo novu prednost Bolonji posle gužve u kaznenom prostoru Lacija. Imala je Bolonja korner, najbolje se snašao Matija Destro koji je najpre odbio loptu glavom u vis, a zatim je dodao Orsoliniju za gol. Jedan od igrača Lacija je završio na travi, ali Paskva nije procenio da je bilo faula u napadu.

Čovek odluke bio je Sergej Milinković-Savić. Srpski reprezentativac je u 73. minutu na terenu zamenio Lukasa Leivu, a u 80. doneo bod domaćinu. I to majstorijom sa preko 25 metara, iz slobodnog udarca.