0

SERIJA A: Empoli se vratio u život, Viola strahuje za opstanak – Torino izgubio šanse za Evropu!

Objavljeno: 19.05.19 u 16:59

Dilema ko ostaje u elitnom rangu biće rešena u poslednjem kolu.

Porazom od Epolija rezultatom 4:1, Torino je izgubio skoro sve šanse da igra Evropu naredne sezone.

Sa druge strane igrači Empolija načinili su veliki korak u borbi za opstanak i konačno prebacili crtu. Nekadašnji igrač Torina Akva doneo je prednost Empoliju u 27. minutu, da bi gosti izjednačili preko Falkea u 56. minutu utakmice. Nakon primljenog gola domaći tim sve karte je položio na napad i to im se isplatilo. Mateo Brigi je nekoliko trenutaka nakon što je ušao na teren pogodio za 2:1, da bi Kaputo postavio konačan rezultat. Empoli je trećom vezanom pobedom uspeo da dođe do željenih bodova, koji ga drže na bezbednom kolo pre kraja.

Opstanak je i zvanično obezbedila Parma i to minimalnom pobedom nad Fiorentinom, a prelomni trenutak meča desio se u 80. minutu kada je Žerson loptu poslao u sopstvenu mrežu. Ovim porazom i serijom loših rezultata Viola je došla u situaciju da se bori za opstanak, pa tako ukoliko izgubi od Đenove, a Empoli slavi protiv Intera, sve je moguće…