0

SERIJA A: Udineze je živ!

Objavljeno: 18.05.19 u 17:20

U premijernom meču 37. kola Serije A Udineze je na svom stadionu sa 3:2 (3:0) pobedio SPAL i ostao u igri za opstanak u ‘eliti’.

Igrale su se ‘zebre’ sa živcima svojih navijača, vodile su sa 3:0, a na kraju slavile uz dosta sreće 3:2. Bio je ovo veoma interesantan meč, a obeležio ga je kontroverzni napadač domaće ekipe Okaka.

Tim iz Udina je poveo već u 6. minutu, De Paul je dobro centrirao iz slobodnog udarca, a Samir glavom matirao Gomisa – 1:0. SPAL je do izjednačenja mogao u 23. minutu kada je šutirao Petanđa, ali pored gola.

Udineze je do drugog gola stigao u 31. minutu, De Paul je izveo korner, a Okaka glavom pogodio za 2:0. Samo četiri minuta kasnije kontroverzni napadač i nekada velika nada Rome je postigla drugi gol, het-trik u asistencijama je ‘upisao’ De Paul, a novi gol glavom najavio je veliku pobedu ‘zebra’.

Utakmicu je u 53. minutu zakuvao Petanđa, koji je posle pasa Bonafacija i soloprodora pogodio za 1:3. Strah u kosti domaćih navijača uneo je Valoti koji je u 59. minutu smanjio na 2:3.

Udineze je Seriji B bio veoma blizu u 74. minutu kada je vezista gostiju Kurtić šutirao, a lopta završila tik pored gola. Crno-beli su tako došli do 40. boda i 15. pozicije sa pet bodova više od Empolija koji je prvi ispod crte. Čini se da je Udineze danas obezbedio opstanak u ‘eliti’.