3

POLUFINALE KUPA SRBIJE: ‘Večiti’ za trofej, Partizan od očaja do finala!

Objavljeno: 15.05.19 u 22:02

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije nakon što u Nišu remizirali sa Radničkim 1:1.

Partizan je pripretio u petom minutu kada je Pantić dobio loptu od Tošića, ali je udarac nakon povratnog pasa završio visoko iznad gola. Uzvratio je Radnički u narednom napadu, ali Ranđelovićev centaršut nakon što se Nemanja Miletić okliznuo lako je uhvatio Stojković.

U osmom minutu moglo je da bude opasno pred golom Partizana, ali Haskić nije uspeo da iskoristi novu grešku defanzivaca crno-belih, pošto je ovog puta na klizav deo terena naišao Urošević.

Usledio je pad u tempu koji je potrajao sve do 24. minuta kada je Ranđelović uputio loptu ka desnom gornjem uglu. U 31. minutu videli smo prvu sumnjivu situaciju, ali nakon duela Haskića i Pavlovića u kaznenom prostoru Nišlija penala nije bilo. U 38. minutu Pantić je uputio šut ka Ristiću, ali je ostalo 0:0.

U 51. minutu Ranđelovićeva kontra okončana je sjajnom odbranom Stojkovića, a ozbiljnijih šansi nije bilo u narednih dvadesetak minuta, nakon čega je Radnički stigao do gola.

Fudbaleri Radničkog poveli su sa 1:0 u 75. minutu golom Saše Stojanovića. Imali su domaći slobodan udarac na oko 30 metara sa leve strane, usledio je centaršut na drugu stativu, gde je lopta stigla do Ranđelovića. On je zastao, pogledao, uputio povratan pas ka penalu gde je lopta stigla do Stojanovića, a kapiten Nišlija je levom nogom praktično zakucao u gol koji čuva Vladimir Stojković.

No, radost je potrajala samo par minuta, pošto je u 80. Gomeš dobio loptu u prazan prostor, centrirao ka petercu, a lopta stigla do Zorana Tošića za 1:1, nakon čega je Radničkom bilo neophodno da postigne dva gola kako bi se domogao borbe za trofej.

Prethodno, crno-beli su oštećeni nakon što je lopta pogodila u ruku Nikolu Drinčića, no penala nije bilo.

Do kraja meča Nišlije su napadale, ali nisu uspele da dođu do novog gola, dok je Partizan strpljivo čuvao rezultat i na kraju remijem, uz pobedu od 1:0 iz prvog meča, stigao do plasmana u finale gde ga čeka Crvena zvezda.

Radnički Niš – Partizan 1:1 (0:0)