0

SERIJA A: Veliki korak Intera ka Ligi šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 13.05.19 u 23:10

U poslednjem meču 36. kola Serije A Inter je na ‘Đuzepe Meaci’ sa 2:0 (1:0) pobedio novog drugoligaša Kjevo.

Navijači Intera mogu da odahnu. ‘Neroazuri’ nalaze se na korak do Lige šampiona. Četa Lućijana Spaletija nije se mnogo namučila protiv već prežaljenog tima iz Verone – Kjeva.

Nije Inter briljirao na ovom meču, igrao se 30. minut kada je domaćin prvi put zapretio. Pokušao je defanzivac Skriniar, ali je Semper bio na mestu. ‘Neroazuri’ su poveli sa 1:0 u 39. minutu. Posle dosta sreće i odbitaka lopta je stigla do Politana, a ovaj je precizno šutirao i od stative ona je završila u mreži.

Inter se razigrao tek u drugom poluvremenu. Prvo je u 54. minutu Ikardi pokušao glavom preko gola. Pet minuta kasnije pokušao je ponovo Politano, ali je golman ‘letećih magaraca’ bio na mestu. U 65. minutu pokušao je i Perišić, ali je njegov udarac završio pored stative.

Kjevo je u 76. minutu ostao bez Riđonija koji je zaradio drugi žuti karton, a Perišić je u 86. minutu postavio konačnih 2:0.

Inter je dva kola pre kraja sad treći na tabeli sa 66 osvojenih bodova, jedan više od Atalante i četiri više od gradskog rivala Milana i Rome.