0

SERIJA A: Miha overio opstanak u pravom vatrometu za 45 minuta, pomogao mu ‘polu Srbin’ (VIDEO)

Objavljeno: 13.05.19 u 21:05

U pretposlednjem meču 36. kola Serije A Bolonja je na svom terenu sačuvala prvoligaški status pobedom protiv Parme 4:1 (0:0).

Aleksandar Đorđević je preporodio Virtus iz Bolonje u košarci i doveo ga je do trona u FIBA Ligi šampiona. Sa druge strane u fudbalu Bolonju je preporodio Siniša Mihajlović. Srpski stručnjak je ‘izgubljene’ plavo-crvene iz zone ispadanja doveo do očuivanja prvoligaškog statusa. To je zvanično učionio današnjom pobedom 4:1 protiv Parme, koju je gurnuo u borbu za goli život.

Bio je to meč u kom za 45 minuta nismo videli nijedan gol, a onda u drugom delu igre čak pet. Bolonja je prva zapretila preko Krejčija, ali je šut Čeha odbranio Sepe. Samo pet minuta kasnije sjajni golman Parme je odbranio udarac Orsolinija. Poslednju šansu u prvom poluvremenu Bolonja je imala preko Sorijana, ali je njegov pokušaj završio pored gola.

Bolonja je povela u 52. minutu, posle slobodnog udarca Džameili je dodao do Orsolinija, a ovom nije bilo teško da sa pet metara pogodio – 1:0. Samo sedam minuta kasnije četa Siniše Mihajlovića je na svom kontu imala dva pogotka. Pulgar je sjajno izveo slobodan udarac, Sepe je očajno intervenisao i lopta je završila iza njegovih leđa. Na kraju je gol upisan kao autogol.

Nevolje po Parmu su se nastavile, te je Bruno Alveš u 62. minutu zaradio drugi žuti karton, to jest crveni. To je Bolonja iskoristila u 72. minutu, posle kornera Orsolinija, polu Srbin, polu Brazilac Lijanko je skočio i pogodio za 3:0. Nekadašnje ‘mlekadžije’ uspele su preko Inglesea da se vrate u igru golom u 81. minutu, da bi konačnih 4:1 za Bolonju postavio autogolom Skocarela.

Bolonja je definitivno izborila opstanak u Seriji A, dok Parmi sledi ‘pakao’ u poslednja dva kola.