0

SERIJA A: Kakav preokret Torina, spektakularne makazice Balotija o kojima će se pričati… (VIDEO)

Objavljeno: 12.05.19 u 14:38

U uvodnom meču današnjeg programa italijanskog šampionata Torino je upisao pobedu protiv Sasuola i tako nastavio da se bori za Evropu.

Ekipa Valtera Macarija je na Olimpijskom stadionu stigla do pobede rezultatom 3:2.

Bikovi su nakon preokreta uspeli da zabeleže trijumf, a do vođstva su mogli već u 17. minutu, međutim sa jedanaest metara nije bio precizan Beloti. To su umeli da kazne gosti, a posle pasa Filipa Đuričića sjajno je pogodio sa preko 20 metar Mehdi Burabija. Isti igrač je potom dobio drugi žuti karton, a svoju ekipu je na cedilu ostavio zbog skidanja dresa.

Nastavio je Torino sa napadima i to im se isplatilo, izjednačenje ovoj ekipi doneo je Andrea Beloti u 56. minutu utakmice. Novi šok za domaće navijače usledio je u 71. minutu, kada je Pol Lirola savladao Sirigura. Nadu domaćem timu vratio je Simone Zaza, koji je rutinski upisao novi gol u 81. minutu utakmice.

Sve ono što se zbilo posle toga je čista magija. Najbolji igrač ‘bikova’ osam minuta pre kraja utakmice postigao svoj drugi gol. Dvostruki asistent Lorenca di Silvestri poslao je sjajan centaršut, a Beloti je zahvatio spektakularne’makazice’ i tako postavio konačan rezultat meča.

Posle ovog kola Torino i dalje može da sanja o Evropi naredne sezone. Do Lige Evrope mogli bi bez mnogo muke da stignu, a uz povoljan rasplet nije ni Liga šampiona nemoguća opcija…