0

SUPERLIGA KINE: Jedan Markao nije dovoljan Hebeiju protiv Ohandže, Čongćing nadigrao Rene

Objavljeno: 11.05.19 u 15:51

Sa još dve utakmice završen je današnji program 9. kola kineskog prvenstva.

Čongćing Lifan je savladao Peking Rene rezultatom 2:0, dok je na utakmici Hebei – Henan Đanje bilo 2:3.

U Henanu je ponovo zablistao tandem IvoFrank Ohandža, i to već u 6. minutu utakmice. Iskusni Brazilac je odlično uposlio nekadašnjeg špica splitskog Hajduka koji je doneo rano vođstvo gostima. Potom je inicijativu preuzeo Hebei koji je nakon par dobrih prilika izjednačio preko Markaa.

Iako se činilo da više neće biti golova u prvom delu igre, viđena su još dva u samom finišu poluvremena. Pravo je čudo bilo kako Hebei nakon odličnih prilika nije uspeo da dođe do vođstva, ali jeste Henan – ponovo. Ohandža se opet upisao među strelce, ali ovoga puta sa bele tačke. Samo tri minuta kasnije Markao je takođe drugim pogotkom na meču doneo novo izjednačenje, posle odlične asistencije Havijera Maskerana.

Novi dobar potez Ohandže rešio je pitanje pobednika, on je ovoga puta bio u ulozi asistenta za Kristijana Basogoga koji je postavio konačnih 3:2.

Peking Rene je ostao prikovan za dno tabele posle još jednog poraza, drugog u nizu. Do oba gola Čonćing stigao je u drugom poluvremenu, najpre u 69. minutu kada je Fernandinjo bio strelac, a zatim je na pet minuta do kraja utakmice pobedu potvrdio Mavlanjaž kog je proigrao Alan Kardec.