LIGA ŠAMPIONA AZIJE: Degenov Al Hilal osigurao prvo mesto, a Al Sad prolaz dalje

Objavljeno: 06.05.19 u 23:19

Večerašnjim utakmicama kompletirano je peto kolo u grupama C i D.

Do pobeda su stigli Al Sad i Al Hilal.

Ekipa Al Sada večerašnjim trijumfom i matematički je obezbedila nastavak takmičenja i revanširala se za poraz na startu takmičenja (0:2), dok će Al Ahli u poslednjem kolu morati da traži šansu za prolaz dalje. Sav posao domaći igrači na ovoj utakmici odradili su u prvih 12 minuta. Prvo je Asadla doneo prednost timu iz Katara, da bi konačnih 2:o samo tri minuta kasnije postavio Afif.

U grupi C viđena je identična slika, a ekipa Al Hilala takmičenje će nastavii sa prve pozicije. U pretposlednjem kolu tim iz Saudijske Arabije sa 2:0 obravdao je ulogu favorita protiv Al Aina, koji nema pobedu u ovom takmičenju. Do vođstva domaći dolaze u prvom minutu golom Babhira, a prednost je u 90. duplirao Al Šalhub. Doskorašnji fudlber Crvene zvezde Miloš Degenek svih 90 minuta proveo je na terenu večeras.