0

PREMIJER LIGA: Milivojević i družina rastužili Kardif, ‘Plave ptice’ u Čempionšipu! (VIDEO)

Objavljeno: 04.05.19 u 20:41

Fudbaleri Kardifa porazom od Kristal Palasa i matematički su izbili šanse da se domognu opstanka u društvu najboljih – 3:2.

Sjajan meč viđen je u najvećem gradu Velsa, čak 39 udaraca na oba gola, a prvi je viđen već u prvom minutu, kada je Džoš Marfi šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov udarac završio na desnoj stativi, pa se tribinama prolomio glasan uzdah.

Dva minuta pre isteka pola sata igre Vilfrid Zaha je dobio sjajan pas, a potom pogodio donji levi ugao za 1:0, kada je moglo da se nasluti da će Kardif teško do čuda. Ipak, tri minuta kasnije Martin Keli je napravio grešku, pogodio sopstveni gol, pa je od 31. minuta na semaforu stajalo 1:1.

Treća promena rezultata viđena je u 39. minutu kada je Džordan Aju uposlio Mišija Batšuaija, Belgijanac postigao drugi pogodak za Palas.

Mogao je do kraja poluvremena Vilfrid Zaha da postigne i treći gol za svoju ekipu, ni Manga nije bio precizniji nakon kornera, tačnije Gaita je sjajno intervenisao i sprečio izjednačenje, ali ni Nil Eteridž nije bio ništa slabiji, pošto je zaustavio pokušaj Batšuaija.

Marfi je u 55. minutu promašio šansu za izjednačenje, šut Zohore izblokiran je u 67, a pitanje pobednika rešio je Taunsend u 70. minutu kada je pogodio donji desni ugao za 3:1.

Kardif je do kraja meča imao još nekoliko solidnih prilika, ali je uspeo samo da smanji preko Bobija Rida, ne i da dođe do remija i makar teoretske šanse da u poslednjem kolu mogu da iznenade Mančester Junajted.

Ovako, poraz ih je ostavio na „-4“ u odnosu na Brajton, koji ima meč manje, pa će u narednoj sezoni uz Fulam Hadersfild tim iz Velsa zaigrati u drugom rangu takmičenja.