0

SERIJA A: Atalanta nastavila niz, Liga šampiona je sve bliže (VIDEO)

Objavljeno: 29.04.19 u 20:58

Tim iz Bergama dobrim igrama nameće kao kandidat za plasman u Ligu šampiona.

Tokom čitave sezone Gasperinijevi puleni su pravi hit na ‘čizmi’ i veoma dobru sezonu na dva fronta upotunili su večerašnjom pobedom nad Udinezeom – 2:0.

Niz bez poraza koji traje već 11 utakmica, Atalanta je nastavila i večeras, ali ta pobeda nije bila toliko jednostavna protiv tima koji se bori za opstanak. Dugo su igrali ‘viktorije’ pred golom crno-belih, a do prednosti Atalanta je stigla u samom finišu utakmice. Sandro je skrivio penal, a za vođstvo je pogodio Marten de Ron u 81. minutu. Tačku na ovaj duel, samo nekoliko minuta kasnije stavio je hrvatski internacionalac Mario Pašalić posle asistencije Zapate

Naredna dva duela Atalanti mogu biti odlučujuća, jer ekipa iz Bergama ide na noge Laciju i Juventusu. Njih očekuje i finale Kupa Italije, gde bi došli du drugog trofeja u istoriji kluba.