0

SERIJA A: Drama na ‘čizmi’, Torino nokautirao Milan, ‘bikovi’ gledaju ka Ligi šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 28.04.19 u 22:35

Veliko iznenađenje u 34. kolu Serije A priredio je Torino koji je na svom bunjištu sa 2:0 savldao Milan i zakuvao borbu za Ligu šampiona.

‘Paklena’ borba za Ligu šampiona čeka nas u Italiji. Za jedno mesto boriće se čak pet timova. Sve je zakuvao Torino pobedom nad Milanom 2:0, čime je i sam stigao na dva boda od ‘elitnog’ evropskog takmičenja.

Prvo poluvreme nije bilo interesantno, prošlo je u ‘tuči’ na terenu i podeli žutih kartona. Drugo poluvreme počelo je penalom za Torino. Sudija Marko Guida nije okarakterisao start Kesije kao penal, ali je posle signala iz VAR sobe pogledao snimak i pokazao na ‘belu tačku’. Siguran izvođač bio je Andrea Beloti – 1:0.

Milan je do izjednačenja mogao u 67. minutu kada je posle centaršuta iz slobodnog udarca Bakajoko skočio i pogodio prečku. Samo dva minuta kasnije Berenger je postigao evrogol za 2:0 i veliku pobedu Torina.

Srpski fudbaler Saša Lukić odigrao je svih 90 minuta za ‘bikove’. Torino sada ima 56 bodova, dva manje od četvrtoplasirane Rome i isti broj poena kao šestopasirani Milan. Atalanta na sedmom mestu ima isti broj bodova, ali i utakmicu sa Udinezeom sutra u Bergamu. Lacio je osemi sa 55 bodova.