0

SUPERLIGA: Zemun ‘petardom’ iznenađenje kola, Mladost treća barem na kratko

Objavljeno: 25.04.19 u 20:32

Tim iz Lučana je porazio Vojvodinu sa 3:1 i preselio se na treću poziciju plej-ofa Superlige.

Slavio je i Zemun i to nakon velike pobede od čak 5:1 nad Mačvom, prve za taj tim nakon šest meseci!

Poslednji put tim iz Gornje Varoši pobedio je 27. oktobra 2018. godine kada je rezultatom 2:1 savladan Voždovac. Radomir Koković je nakon dva početna remija na klupi Zemuna došao do prve pobede i to prilično ubedljive.

Filip Kukuličić je mrežu Šapčana zatresao već u 9. minutu i doneo prednost gostima. Dva minuta kasnije je Ristivojević zaradio crveni karton te je Mačva ostala sa igračem manje. Kiso je u 26. minutu proigrao Ivana Ilića koji je duplirao prednost Zemuna u Šapcu, a golom Pejovića je domaćin ipak sa povoljnim rezultatom otišao na pauzu.

Međutim, mladi Ristović je već na startu drugog dela vratio Zemun na dva gola odstojanja. Nemanja Tomić koji je priliku dobio na poluvremenu je zatresao mrežu u 66. minutu, a nakon vodećeg gola i asistencije za Tomića, Kukuličić je postavio konačnih 5:1 na 13 minuta do kraja utakmice.

Mladost je sa bele tačke povela preko Vojvodine nakon što je sigurno sa kreča pogodio Pejović. Na startu drugog poluvremna Nikolić ponovo pokazuje na kreč sa kog je Pejović opet bio precizan. Desetak minuta kasnije je Radivojević povisio na 3:0, da bi iz trećeg penala danas Matić postavio konačan rezultat.