0

SERIJA A: Atalanta na putu ka Evropi slavi Zapatu (VIDEO)

Objavljeno: 22.04.19 u 21:03

Poraz od Arsenala u Ligi Evrope opasno je uzdrmao Napoli koji je na svom terenu doživeo poraz od Atalante.

Napoli nije uspeo u dva meča sa ekipom iz Londona da postigne gol. To su večeras uspeli, ali nisu uspeli da zabeleže pobedu pošto je Atalanta kao gost uspela da preokrene i slavi sa 2:1.

Pričaće se dosta o momentu iz 22. minuta kada je Alehandro Gomez igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudija je pokazao da se igra nastavi. Dres Mertens je u 28. minutu ipak doneo prednost ekipi Napolija. On je ispratio centaršut i poslao loptu uz desnu stativu. Alehandro Gomez je u zaustavnom vremenu imao priliku za goste, uputio je udarac u gornji desni ugao, a golman Napolija uspešno je skinuo njegov udarac koji su svi već videli u mreži.

Igrao se 52. minut a Arkadius Milik se našao u šesnaestercu, ali je odbrana dobro reagovala. U nastavku se igralo na sredini terena uz nekoliko polušansi na obe strane, a Mertens je u 68. minutu imao odličnu priliku, predriblao je odbranu Atalante izašao pred golmana. ‘prodao’ mu fintu i zaobišao ga, a njegov udarac ka nečuvanoj mreži završio je kraj gola. Duvan Zapata je samo minut kasnije kaznio grešku Napolija i doneo izjednačenje. Ispratio je sjajnu loptu Josipa Iličića i udarcem iz prve poravnao rezultat. Potom su obe ekipe imale po jednu šansu da dođu do prednosti ali nije bilo sreće i preciznosti. Zapata je u 80. odlično proigrao Marija Pašalića koji se našao u odličnoj poziciji za šut i loptom u donjem desnom uglu doneo prednost i važne bodove Atalanti koja se nalazi na petoj poziciji na tabeli sa 56 bodova, jednim više od Rome koja je poziciju ispod.