0

BUNDESLIGA: ‘Srpski’ Ajntraht bez pobede, Volfsburg se ispromašivao

Objavljeno: 22.04.19 u 22:47

U poslednjem meču 30. kola Bundeslige ‘srpski’ Ajntraht nije uspeo da upiše pobedu nad Volfsburgom.

U veoma nezanimljivoj utakmici Ajntraht je bio bolji u prvom poluvremenu, imao više šansi i kontrolu igre, a drugo poluvreme uloge su zamenjene. Na kraju domaći tim ima za čime da žali a rezultat je bio 1:1.

Viđena je uspavanka u prvih pola sata meča. Obe ekipe pokušavale su sa distance, ali nije davalo rezultata. Prvu ozbiljniju priliku imao je Filip Kostić u 38. minutu, šutirao je jako sa ivice šesnaesterca ali je lopta prošla par centimetara kraj desne stative. Gonsalo Pacencija je imao priliku dva minut akasnije. Pokušao je nakon centaršuta da donese vođstvo Ajntrahtu ali je Pavao Pervan odlično reagovao.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo bez većih uzbuđenja. Čekali smo na prvu ozbiljnu priliku do 57. minuta Robin Noše je uputio udarac glavom, ali mu se isprečila prečka. Maksimilijan Arnol se namestio na udarac, pogodio je stativu. Drugi udarac Volfsburga u 10 minuta koji je završio na okviru gola. Igrao se 76. minut Maksimilijan Arnold je imao još jednu priliku, ali je golman gostiju bio na mestu i odlično je reagovao. Dva minuta nakon toga Džonatan de Guzman je natrčao na loptu unutar kaznenog prostora i udarcem u levu stranu savladao je Pervana. Taman kada se činilo da će Ajntraht doći do pobede Džon Bruks je uspeo da donese izjednačenje odličnim udarcem.