0

PRVA LIGA SRBIJE: Kanonada Novog Pazara, Bečej porazom ugrozio opstanak

Objavljeno: 21.04.19 u 19:41

Fudbaleri Novog Pazara pobedom nad Teleoptikom 5:0 zadržali su teoretske šanse da opstanu u Prvoj ligi, dok je Bečej porazom od Žarkova ugrozio svoju poziciju.

Novi Pazar je u 34. kolu dočekao ekipu Teleoptika i već u 28. minutu imao prednost od 4:0.

Plojović u 3. minutu, Hazirović deset minuta kasnije, potom Plojović po drugi put u 19, te Milenković sa penala dva minuta pre isteka pola sata igre doneli su četiri gola prednosti, a konačnih 5:0 postavio je Bihorac u 52. minutu.

Ovom pobedom Novi Pazar je preskočio Teleoptik na tabeli i sad zauzima 6. mesto u grupi za opstanak, tri boda manje od Borca, a pet od Bečeja, koji je četvrti u plej-aut grupi.

Upravo je Bečej danas protiv Žarkova mogao da dodatno učvrsti mesto, ali su porazom od 1:0 golom Manića u 64. minutu došli u situaciju da strepe pred poslednja tri kola.

(Youtube/Prvaliga Srbije)

U trećem meču današnjeg programa Budućnost iz Dobanovaca je u rezultatski nebitnom meču savladala Trajal sa 3:2.

Inđija – Radnički (Kg) 0:0

Zlatibor – Metalac 0:0

Sinđelić (Bg) – Javor 1:3 (Ivković 19 – Marković 61, 81, Krnić 90)

Bežanija – TSC 2:3 (Tanko 70, Divac 90 – Lukić 18, Tomanović 20, Pinter 86)

Semafor 4. kola plej-auta Prve lige Srbije:

Budućnost (Do) – Trajal 3:2 (Filipović 33, 48, Milošev 42 – Marong 53. Đurović 70)

Žarkovo – Bečej 1:0 (Manić 64)

Novi Pazar – Teleoptik 5:0 (Plojović 3, 19, Hazirović 13, Milenković 28. penal, Bihorac 52)