BUNDESLIGA: Dortmund se ne predaje, Herta i Hanover bez municije! (VIDEO)

Objavljeno: 21.04.19 u 20:09

Ubedljivom pobedom su Milioneri ostali na bod iza lidera Bajerna.

Rezultatom 4:0 Borusija je porazila Frajburg.

Od samog starta inicijativa bila je na strani gostiju iz Dortmunda koji su poveli u 12. minutu. Fenomenalna akcija Borusije uz dosta kombinovanja da bi blizu gol auta loptu dobio Marko Rojs koji ju je poslao pred gol domaćeg tima gde se našao Džejdon Sančo i poslao je u mrežu.

Do kraja prvog dela utakmice je bilo još prilika, ali ne i golova. Potom je na otvaranju i sam Rojs uspeo da dođe do pogotka. Gereiro je poslao sjajan pas u prazan prostor i izbacio ga pred Švolova što je napadač rutinski rešio.

U finišu utakmice Borusija je došla do još dva gola. Najpre je Rojs upisao drugug asistenciju, ovoga puta za Gecea u 79. minutu, a Štencel je sedam minuta kasnije igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Sa 11 metara precizan je bio Pako Alkaser.

U poslednjem meču dana Herta i davno prežaljeni Hanover su odigrali bez golova, 0:0.