BUNDESLIGA: Šestica Augzburga, Fortuni sreća okrenula leđa, Bajern na minimalcu (VIDEO)

Objavljeno: 20.04.19 u 18:12

Trideseto kolo Bundeslige počelo je goleadom. Augzburg je šesticom pokazao put Štutgartu u drugu ligu, a najmirnije je bilo na meču aktuelnog šampiona Nemačke.

Augzburg – Štutgart 6:0

Fudlaberi Augzburga dočekali su Štutgart u derbiju začelja i ovom ubedljivom pobedom praktično obezbedili opstanak i poslali goste u Cvajtu. Već u 11. minutu je mrežu zatresao Kedira, a sedam minuta kasnije i Han. Maks je u 29. minutu uvećao prednost domaćina na 3:0. Istim tempom nastavilo se i drugo poluvreme. Ričer je u 53. minutu postigao gol za 4:0, šest minuta kasnije Maks je uvećao na 5:0, a kočanan rezultat svojim drugim golom postavio je Rihter

Bajer Leverkuzen – Nirnberg 2:0

Leverkuzen je pobedom nad autsajderom zadržao korak u trci za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope u narednoj sezoni. Nakon povrede Bajlija u prvom poluvremenu na teren je ušao Alario. Upravo je on u 61. minutu doneo prednost domaćinu. Da bi u samoj završnici meča u 86. minutu Voland golom postavio konačnih 2:0.

Bajern – Verder Bremen 1:0.

Šampion Nemačke je mnogo teže nego što se to očekivalo došao do pobede nad Verderom. Gosti su meč završili sa igračem manje. Marko Veljković je u 58. minutu dobio drugi žuti karton. Domaći su tada krenuli u potpunu ofanzivu i nakon proigravanja Alkantare Šule je u 75. minutu uspeo da probije odbranu gostiju i donese ‘minimalac’ Bavarcima.

Majnc – Fortuna 3:1

Već nakon 34 sekunde Mateta je na asistenciju Onisiva zatresao mrežu nesretne Fortune. Lukebakio je u 19 minutu uspeo da poravna rezultat i sa 1:1 ekipe su otišle na poluvreme. Dodi Lukebakio je u 58. minutu imao jedanaesterac za goste, ali ga nije realizovao. Igrao se 67. minut kada je Onisivo probio odbranu i nakon solo prodora vratio prednost domaćinu. Svojim drugim golom u 87. minutu Mateta je postavio konačan rezultat 3:1.