12.11.16 World Cup Qualifier - European Group D - Wales v Serbia - Filip Kostic of Serbia sees his shot go wide

BUNDESLIGA: Kostić asistirao, Ajntraht poražen sa igračem manje

Objavljeno: 14.04.19 u 20:40

U poslednjem meču 29. kola Bundeslige Ajntraht je poražen od Augzburga sa 1:3.

Fudbaleri Ajntrahta ponovo su meč završili sa igračem manje. Jović nije postigao pogodak, ali je napadao i umalo došao do gola. Mijat Gaćinović je u igru ušao sa klupe.

Već u petom minutu zapretio je Luka Jović, njegov udarac glavom otišao je iznad prečke. Minut kasnije ponovo je Jović pokušao a Gregor Kobel mu je skinuo siguran gol. Igrao se 14. minut kada je Filip Kostić poslao loptu Goncalu Paćenciji, a on donosi prednost domaćinu. Marko Rihter je pobegao odbrani i doneo izjednačenje gostima. Ponovo je u 37. minutu Jović probao da ugrozi gol gostiju, a odlično je reagovao Kobel. U četvrtom minutu sudijske nadoknade Ja Čeol Ku je odlično proigrao Marka Rihtera koji je drugim golom doneo prednost gostima pred poluvreme.

Želson Fernandes je na početku drugog poluvremena dobio drugi žuti karton, Frankfurt će meč nastaviti sa igračem manje. Ovo je drugi meč u nizu koje Ajntraht igra sa igračem manje, isti epilog bio je i u meču sa Benfikom. Držali su se igrači domaćeg tima sa igračem manje, imali i kontrolu igre, Ante Rebić je u 71. minutu imao priliku za izjednačenje, ali mu je neko od igrača gostujuće ekipe skinuo loptu sa gol linije. U 84. minutu Augzburg je došao do trećeg gola. Strelac je bio Majkl Gregorić. Sudija Bastian Dankert je pregledao VAR i nakon toga dosudio pogodak gostima. Konačan rezultat bio je 1:3.