0

SLS: Zemun poveo, da bi Zmajevi nakon preokreta pokazali ko je gazda ‘na krovu’

Objavljeno: 31.03.19 u 21:00

Vaoma zanimljiva utakmica na stadionu u Zaplanjskoj zatvorila je 28. kolo.

Puleni Dragana Aničića opravdali su ulogu favorita protiv poslednjeplasiranog Zemuna pobedom 3:1.

Nemaju više šta da čekaju gosti kada je borba za opstanak u pitanju i svaki bod na tom putu biće im dragocen. Tako je bilo i danas od samog starta su krenuli ofanzivno izabranici Dejana Đurđevića. Probao je nakon nekoliko minuta igre Ivan Ilić da ugrozi gol rivala, ali je lopta otišla pored gola. Momak koji je na pozajmici iz Crvene zvezde već u narednom napadu našao se u šansi, ali je ovog puta bio precizniji i uspeo je da savladala prezimenjaka na suprotnoj strani.

Nakon primljenog gola pokušavali su domaći da izjednače, imali su prilike Ćirković i Luković, ali nisu uspeli u tome uspeli tokom prvog poluvremena. Otpor gostiju Zmajevi su slomili sredinom drugog poluvremena kada je mrežu koju brani Marko Milošević zatresao Borko Duronjić. Samo pet minuta igre bilo je potrebno fudbalerima Voždovca da dođu do preokreta, a na asistenciju Lazara Arsića odlično je odreagovao iskusni centarfor Predrag Sikimić. Nije bilo izglednijih prilika do samog kraja utakmice kada je pitanje pobednika i potpuno rešio Andrija Luković.

Nakon ovog kola gosti su nastavili niz bez pobede i nalaze se na poslednjem mestu sa 18 bodova, dok je Voždovac na 12. poziciji sa 31 bodom. Ovaj duel protekao je i svečanoj atmosferi u taboru domaćih, pošto je bio 200. kapitena tog tima Miloša Pavlovića u dresu ‘zmajeva’.