0

PRIMERA: Bilbao preokretom za šest minuta do trijumfa

Objavljeno: 29.03.19 u 22:52

U prvoj utakmici 29. kola španske Primere Atletik Bilbao je slavio trijumf na gostovanju ekipi Đirone rezultatom 2:1 (0:1).

Đirona je, reklo bi se, svoje brige za ovu sezonu ‘prebrinula’, dok Atletik Bilbao i dalje ima šansu i gaji nadu da može do mesta u Evropu. I ovim trijumfom za korak je bliži tome.

Ali u prvom poluvremenu Baskijci nisu delovali kao tim spreman da pobedi, posebno nakon gola Stuanija u 37. minutu i vođstva Đirone.

Ipak, u nastavku se sve promenilo, i to za svega šest minuta. Bilbao je ušao u nastavak meča mnogo odlučniji i borbeniji, a nagrada je stigla već u 53. minutu u vidu gola Injakija Vilijamsa.

Već posle šest minuta, iskusni Raul Garsija je doneo potpuni preokret i potom je usledila blaga, a onda i sve jača defanziva gostiju.

I uspeli su da se odbrane, te su sada došli na samo tri boda manje od Sevilje, koja je na mestu za Evropu, ali i koja ima utakmicu manje i odigraće je u nedelju na svom stadionu rotiv Valensije.