KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020: Crveni kartoni, deset minuta produžetka na Malti…

Objavljeno: 23.03.19 u 21:08

Ni u današnjim mečevima ne manjka uzbuđenja. Kvalifikacije za Euro 2020 donose nam dosta neizvesnosti. U predvečernjem terminu najzanimljivije je bilo na Malti.

Gibraltar – Irska 0:1

Fudbaleri Gibraltara pružili su dobar otpor republici Irskoj. U dosta ujednačenoj utakmici za nijansu su bolji bili gosti. Koji su uprkos duplo više ššuteva ka golu Gibraltara uputili više šuteva, ali je na kraju Irska slavila minimalnim rezultatom uz gol fudbalera Barnlija Džefa Hendrika u 49. minutu.

Malta – Farska Ostrva 2:1

Malta je uspela da savlada Farska ostrva uprkos tome što je trećinu meča imala igrača manje na terenu. Prvi gol na meču postigao je Kirijan Nuoko na proigravanje Pola Feneča. Brandur Olsen je u 64. minutu imao priliku da kazni domaćina i poravna rezultat, ali je bio neprecizan sa bele tačke. Andrej Agius je zbog oštrog starta dobio crveni karton dva minuta ranije. Sa druge strane Malta je u 77. minutu iskoristila svoju najstrožu kaznu i sa penala uvećala na 2:0. Strelac je bio Stev Borg. Počasni pogodak Farska ostrva postigla su u 98. minutu, strelac je bio Jakub Ludvig Tomsen.

Švedska – Rumunija 2:1

Robin Kuejson je postigao gol za Šveđane u 33. minutu. Na odbitak je naišao nakon centaršuta i poslao loptu u levi ugao gola. Prednost je uvećao Viktor Klajson je pokupio odbitak na ivici šesnaesterca i uputio udarac u donji levi ugao, Ciprijan Tatarusan nije mogao nikako da dođe do lopte. 2:0. Gol za Rumune postigao je Klaudiu Keseru ispratio je centaršut Razvana Marina i glavom postavio konačan rezultat.