Fudbalska reprezentacija Švajcarske savladalaje Gruziju sa 2:0 u prvom kolu kvalfiikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Prvo poluvreme meča u Tbilisiju proteklo je u znaku inicijative Švajcaraca, ali nisu uspevali da to pretoče u konkretnu prednost. No, ono što im nije uspelo za prvih 45 minuta jeste u 46. kada je Bril Embolo asistirao, a Stiven Cuber pogodio za 1:0.


Do drugog gola izabranici Vladimira Petkovića stigli su deset minuta pre kraja utakmice, kada je Ajetijev šut Lorija uspeo da odbrani, ali je Denis Zakarija bio na pravom mestu i odbitak prosledio u gol.

Koliko je Švajcarska bila nadmoćna najbolje ilustruje podatak da su Gruzini za 90 minuta igre uputili samo jedan udarac u okvir gola.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020

GRUPA I

Kazahstan – Škotska 3:0 (2:0)
/Pertsuh 6, Vorogovski 10, Zainudtinov 51/

Kipar – San Marino 5:0 (4:0)
/Sotiriju 19. penal, 23. penal, Kusulos 26, Efrem 31, Laifis 56/

Belgija – Rusija 3:1 (2:1)
/Tilemans 14, E. Azar 45pen, 88 – Čerišev 16/

GRUPA C

Holandija – Belorusija 4:0 (2:0)
/Depaj 1, 55pen, Vajnaldum 21, Van Dajk 86/

Severna Irska – Estonija 2:0 (0:0)
/Mekgin 56, Dejvis 75pen/

GRUPA E

Hrvatska – Azerbejdžan 2:1 (1:1)
/Barišić 45, Kramarić 79 – Šejdajev 19/

Slovačka – Mađarska 2:0 (1:0)
/Duda 42, Rušnjak 85/

GRUPA G

Austrija – Poljska 0:1 (0:0)
/Pjontek 68/

Makedonija – Letonija 3:1 (2:0)
/Alioski 11, Elmas 29, 90+3 – Isajevs 87/

Izrael – Slovenija 1:1 (0:0)
/Zahavi 55 – Šporar 48/

Petak

GRUPA A

Bugarska – Crna Gora 1:1 (0:0)
/Nedelev 82 pen – Mugoša 50/

Engleska – Češka 5:0 (2:0)
/Sterling 24, 62, 68, Kejn 45+2. penal, Kalaš 84. autogol/

GRUPA B

Portugalija – Ukrajina 0:0

Luksemburg – Litvanija 2:1 (1:1)
/Bareiro 45, Rodriges 55 – Černih 14/

GRUPA H

Albanija – Turska 0:2 (0:1)
/Jilmaz 21, Čalhanoglu 55/

Andora – Island 0:2 (0:1)
/Bjarnarson 22, Kjartanson 80/

Moldavija – Francuska 1:4 (0:3)
/Ambros 89 – Grizman 24, Varan 27, Žiru 36, Mbape 87/

Subota

GRUPA D

Gruzija – Švajcarska 0:2 (0:0)
/Cuber 57, Zakarija 80/

18.00: Gibraltar – Republika Irska 

GRUPA F

18.00: Malta – Farska Ostrva  
18.00: Švedska – Rumunija  
20.45: Španija + Norveška 

GRUPA J

20.45: Bosna i Hercegovina – Jermenija  
20.45: Italija – Finska  
20.45: Lihtenštajn – Grčka