0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Sterlingov het trik razbio Češku, Francuska se prošetala kroz Moldaviju (VIDEO)

Objavljeno: 22.03.19 u 23:15

Mečeve prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo obeležile su ubedljive pobede Francuske i Engleske.

Englezi su doćekali Češku i blago rečeno razbili goste. Briljirao je Rahim Sterling sa tri gola, jedan je dodao Kejn, dok je konačnih 5:0 postavio Kalas šest minuta pre kraja meča autogolom.

U drugom meču ove grupe Bugarska i Crna Gora odigrale su nerešeno, 1:1.

U grupi H Francuska je očekivalno, sa 4:1 bila bolja od Moldavije na gostovanju. Aktuelnim prvacima sveta bilo je potrebno 24 minuta da preko Grizmana povedu, a potom su se do kraja prvog dela igre nadovezali Rafael Varan i Olivije Žiru, pa je drugi deo igre predstavljao formalnost.

U njemu je viđen po gol sa obe strane, za Francuze je precizan bio Kilijan Mbape, dok je za Moldaviju utešni pogodak postigao Vladimir Ambros minut pre završetka drugog poluvremena.

Turska je preko Buraka Jilmaza protiv Albanije povela u 21. minutu, a na 2:0 u 55. je povećao Hakan Čalhanoglu. TIm rezultatom je utakmica i okončana.