Fudbalske reprezentacije Portugala i Ukrajine odigrale su bez pobednika, 0:0 u prvom meču B grupe kvalifikacija za plasmana na Evropsko prvenstvo 2020. godine, dok je Luksemburg nakon preokreta savladao Litvaniju.

[yuzo_related]

Na La Lužu Portugalci su očekivano otvoreno krenulo, sa namerom da dođu do važna tri boda.

Koliko je Portugal bio nadmoćan pokazuje i statistika – domaća selekcija je izvela 18 kornera, uputila čak 12 šuteva ka golu Ukrajine, od čega je osam išlo u okvir gola, ali je na nesreću pre svega Kristijana Ronalda, čija dva pokušaja u prvom poluvremenu je zaustavio fantastični Andrij Pjatov.

Na krilima golmana Šahtjora, ali i uz malo sreće, pošto je Portualcima u prvom poluvremenu zbog ofsajda poništen gol, Ukrajina je uspela da odoli i “otkine” bod na možda i najtežem gostovanju u kvalifikacionoj grupi u kojoj se nalazi i reprezentacija Srbije.

U drugom meču naše grupe Luksemburg je nakon preokreta slavio protiv Litvanije sa 2:1.

Litvanija je preko Černiša povela u 14. minutu, ali su do kraja poluvremena igrači Luksemburga poravnali preko Barijera, a potom u 55. minutu stigli i do preokreta golom Rodrigeza.