2

REMI PO MERI OBE SELEKCIJE: Srbija vodila, pa sačuvala remi protiv Nemačke (FOTO)

Objavljeno: 20.03.19 u 22:46

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je sa Nemačkom u Volfsburgu, 1:1. Strelci su bili Jović u 12. i Gorecka u 69. minutu.

Nemačka je već u uvodnim sekundama imala šansu preko Klostermana, čiji šut je završio pored gola nakon što je Bogosavac propustio da ga izblokira. Odmah potom Haverc je prvi put pripretio Dmitroviću, ali je golman Srbije došao do svoje prve od večeras mnogobrojnih odbrana.

Srbija je prvu šansu imala u 9. minutu kada je centaršut Bogosavca završio van domašaja igrača u crvenim dresovima, a tri minuta kasnije, pošto je Ljajić iznudio a potom i izveo korner, te odbrana Nemačke očajno reagovala, lopta je stigla do Luke Jovića kom nije bilo teško da sa peterca zatrese mrežu „pancera“ za 1:0.

Nemci su preuzeli konce igre, obletali su oko gola Srbije, a u 22. minutu grešku Maksimovića nije Verner uspeo da iskoristi, pošto je Marko Dmitrović još jednom pokazao ogroman kvalitet. U 24. minutu Darko Lazović je „povukao“ kontru, sjajno uposlio Jovića, ali fudbaler Ajntrahta nije uspeo po drugi put da se upiše na listu strelaca.

Nemci su nastavili sa pritiskom, imali su dve šanse, nakon centaršuta Sanea kada je Klosterman zakasnio, a potom i u 37. minut ukada je Dmitrović još jednom zaustavio dobar šut Vernera.

U 41. minutu Srbija je mogla do drugog gola, ali je Adem Ljajić sa deset metara loptu umesto u praktično prazan gol poslao preko prečke.

Poslednju priliku propustio je Milenković, uputivši slab udarac ka golu Manuela Nojera.

U 47. minutu Mijat Gaćinović je lepo pronašao Darka Lazovića, bivše krilo Crvene zvezde izborilo se za dobru poziciju, ali je u završnici akcije loše zahvatio loptu slabijom, levom nogom i poslao je preko gola. U 55. minutu na teren je ušao Leon Gorecka, a Nemci su započeli strahoviti pritisak. Ređale su se šanse, Dmitović je uhvatio živu loptu posle šuta Sanea glavom sa pet metara, Nemanja Maksimović je u 66. minutu sprečio izjednačenje nakon što je Gundogan obišao Dmitrovića, šutirao, ali je Maksimović klizećim startom loptu poslao u ruke našeg čuvara mreže, ali tri minuta kasnije spasa nije bilo.

Gorecka je fintom izbacio Lukića iz igre, izborio se za poziciju i savladao Dmitrovića za poravnanje. U 70. minutu Jovića je zamenio Milan Pavkov, ali situacija na terenu se nije menjala – Sane je briljirao, dva njegova šuta zaustavio je još bolji Dmitrović, Rojs je tukao pored gola. Pritiskali su Nemci, ali do drugog pogotka nisu uspevali da dođu. Sa druge strane, malo je nedostajalo da centaršut rezerviste Nemanje Radonjića završi u mreži Ter Štegena, koji je pre toga zamenio Nojera, no golman Barselone je bio dovoljno skoncetrisan da loptu pošalje u korner.

Do kraja meča Nemačka je pritiskala, igralo se mahom pred golom Srbije, ali promene rezultata nije bilo. Trebalo bi takođe istaći da je Srbija meč završila sa 10 igrača nakon što je Milan Pavkov zaradio crveni karton zbog neopreznog starta nad Lirojem Saneom.

Na kraju, 1:1 zahvaljujući dozi sreće, ali i sjajnom Marku Dmitroviću koji je do ludila dovodio Nemce, pre svega Sanea.