0

SERIJA A: Vratili se Alberto i Milinković-Saviić, ponovo poleteo i Lacio (VIDEO)

Objavljeno: 17.03.19 u 16:55

Posle Blickriga u prvom poluvremenu 27. kola Serije A, Lacio je najavio da će se ovog proleća ipak boriti za mesta koja vode u Ligu šampiona.

Pored Lacijala do pobede je stigla ekipa Empolija u borbi za opstanak, a jednu asistenciju ubeležio je bosanski reprezentativac Krunić. Kjevo oteo dva važna boda Atalanti.

LACIO – PARMA 4:1

Nebesko-plavi se vraćaju na pobednički kolosek, a to se poklopilo sa povratkom na teren Luisa Alberta i najzad dobrom partijom srpskog reprezentativca Sergeja Milinkovića-Savića. Lacio je nekadašnje ‘mlekadžije’ načeo u 22. minutu, bila je to srpsko-crnogorska veza. Sergej je sjajno uposlio Marušića na desnom beku, a bivši fudbaler Voždovca je pogodio iz teške situacije 1:0.

Posle toga na scenu je stupio Luis Alberto, Španac je u 26. minutu povisio na 2:0 sa ‘bele tačke’. Lacio je sa 3:0 poveo u 38. minutu kada je Milinković-Savić dodao loptu do Koreje, ovaj je ostavio za Alberta, a Španac bio precizan – 3:0.

Do kraja prvog dela meča Lacio je postigao još jedan gol. Posle kornera Luisa Alberta, koji je loptu vratio na ivicu šesnaesterca, precizno je šutirao Lulić za – 4:0. Parma je do počasnog gola stigla u 77. minutu kada je Patrik narpavio strašnu grešku, a Sporokati savldao Strahošu za 4:1.

ATALANTA – KJEVO 1:1

Nadali su se u Bergamu da će ostati u trci za Ligu šampiona kada pobede ‘fenjeraša’ i već prežaljeni Kjevo, ali ‘leteći magarci’ se nikad ne predaju. Tim iz Verone poveo je protiv Atalante u 32. minutu preko Međiorinija, a domaćin je do izjedančenja stigao preko Iličića na asistenciju sjajnog Zapate.

Tim iz Bergama je u nastavku pokušao da dođe do sva tri boda, ali Zapata i Gomez nisu bili raspoloženi danas za postizanje golova.

ITALIJA 1 – 28. kolo

Kaljari – Fjorentina 2:1 (0:0)