0

BUNDESLIGA: Borusija slavila u Berlinu, ne da tron Bajernu (VIDEO)

Objavljeno: 16.03.19 u 21:29

U derbiju 26. kola Bundeslige Borusija je kao gost pobedila Hertu u Berlinu 3:2 (1:2) i zadržala lidersku poziciju.

Bio je ovo sjajan meč u kom je domaćin vodio sa 2:1, ali i meč u kom su fudbaleri Herte utakmicu završili sa dva igrača manje. Tim iz Berlina poveo je u 4. minutu kada je Zelke šutirao sa distance, golman Burki je kratko odbio loptu, a Kalu pogodio za 1:0.

Borusija je brzo stigla do izjednačenja. Igrao se 14. minut utakmice kada je Dilejni povukao kontru, odlučio se da šutira sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila štopera Herte Rekika i završila u mreži – 1:1. Ipak, do kraja prvog dela utakmice Herta je ponovo stigla do prednosti, u 35. minutu je Kalu bio precizan sa ‘bele tačke’.

‘Milioneri’ su do novog izjednačenja stigli u 47. minutu, Sančo je centrirao iz kornera, a Zagadu je glavom pogodio za 2:2. U 85. minutu Herta je ostala bez Torunarige koji je zaradio drugi žuti karton. Pobedu Borusiji doneo je Rojs u nadoknadi vremena, Sančo je opet asistirao, a omaleni Nemac se sjajno snašao za 3:2.

Na kraju je Ibivešvić dobio crveni karton zbog nesportskog ponašanja, pogodio je golmana Burkija loptom u glavu.