1

LIGA ŠAMPIONA: Siti pisao istoriju – sedmica u mreži Šalkea! Pogledajte kako je Siti razbio Nemce (VIDEO)

Objavljeno: 12.03.19 u 22:52

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Šalke rezultatom 7:0 u revanš meču osmine finala Lige šampiona i tako ukupnim rezultatom 10:2 (prvi meč „građani“ dobili 3:2) prošli u narednu rundu.

Siti je sve dileme rešio u razmaku između 35. i 43. minuta, kada je Serhio Aguero prvo sa penala „panjenkom“ doneo vođstvo Sitiju, potom tri minuta kasnije na asistenciju Sterlinga pogodio za 2:0, a kanonadu je nastavio Sane dva minuta pre odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu briljirao je Sane sa tri asistencije – Sterlingu u 56. minutu, Silvi u 71. i Fodenu u 78, a konačnih 7:0 postavio je Gabrijel Žezus šest minuta pre kraja meča.

Ova pobeda je najubedljiviji trijumf Sitija u Evropi, kao i najubedljiviji poraz Šalkea, kom sad preostaje da se skoncentriše na domaće prvenstvo i pokuša da prebrodi krizu što je moguće brže.